Update. Władca Marionetek i system osiągnięć

OSTATNIE WPISY:

Update. Władca Marionetek i system osiągnięć

Witajcie, Taernijczycy!

Już niebawem na serwery Broken Ranks zawita kolejna aktualizacja z roadmapy. W cieniu zapomnienia odradza się niewypowiedziane zło. Jeśli chcecie pozostać przy życiu, musicie przygotować się na nadejście Władcy Marionetek.

Update odbędzie się 29.06.2022. O dokładnej godzinie będziemy informować na naszych kanałach, więc śledźcie je uważnie. Po wgraniu aktualizacji i uruchomieniu serwerów, klient gry automatycznie pobierze wprowadzone zmiany.

Update obejmie:

 • instancję Władcy Marionetek wraz z bossem na 29. poziom i związanymi z nim legendarnymi przedmiotami (drop),
 • quest wprowadzający do instancji,
 • rozwinięcie questa “Ars Moriendi”,
 • część 1 systemu osiągnięć,
 • usprawnienia i poprawki.


Na tropie Władcy Marionetek


W okolicach Alarilu dzieje się coś niepokojącego… W pobliskich tawernach coraz częściej mówi się o przypadkach zniknięć, morderstwach i innych, złowieszczych zjawiskach. Trzeba zasięgnąć języka… Czyżby to, co dla bezpieczeństwa ludzi zostało dawno zamknięte, przebudziło się ponownie? Cokolwiek się tutaj dzieje, musicie położyć temu kres - tym razem na zawsze.

Przygodę, która poniesie Was przez mrok Przeklętego Lasu aż do źródła makabrycznych wydarzeń, rozpoczniecie od nowego questa wprowadzającego - “Władca Marionetek”.

*Quest możecie pobrać od Wiły, Simzy lub Aegustahephium, jeśli posiadacie przynajmniej 29. poziom postaci.


Władca Marionetek i jego instancja


Jeśli uważacie, że obecnie na ziemiach Alarilu jest niebezpiecznie, to bez wątpienia jesteście zbyt młodzi by pamiętać... Podejrzane praktyki i nieludzkie eksperymenty wykraczające poza granice etyki, moralności i ludzkiego pojęcia. Tym, którzy jeszcze pamiętają, nie dane było zapomnieć - do tej pory cierpnie im skóra na samo wspomnienie o szalonym (przynajmniej tak zapamiętała go historia, ale czy słusznie?) naukowcu i przedmiotach jego badań. Ci, którzy nie znają tych zdarzeń, na pewno się o nich dowiedzą, a raczej… przekonają na własnej skórze. Przeszłość odciska swoje piętno, a historia lubi zataczać koło.

Kim, a właściwie czym, jest Władca Marionetek? Jaką tajemnicę skrywa las, który do tej pory nosi miano “przeklętego”? Kto stoi za zdarzeniami nękającymi mieszkańców? Wiele pytań, na które prędzej czy później znajdziecie odpowiedź. Oby nie za cenę życia…

Wejście do instancji znajduje się nieopodal Wioski Druidów.

*Wykonanie questa nie jest wymogiem wejścia na instancję.
**Instancja jest przeznaczona dla min. 29. poziomów postaci.

Waszym zadaniem jest przedostanie się przez Przeklęty Las, pełen kontrolowanych stworów, aż do Matecznika, gdzie znajdziecie przyczynę zła, które musicie wyplenić - Władcę Marionetek. Wielu przypłaciło życiem swoją lekkomyślność lub jak kto woli, odwagę.

Nie będzie łatwo… Na drodze staną Wam stworzenia o nieznanej ludzkości naturze. Najwyraźniej znajdują się pod pełną kontrolą pana tego miejsca i pełnią rolę jego ochrony.

 • Psina,
 • Łapka,
 • Kulas,
 • Uwięziony.


undefined

W trakcie wędrówki natkniecie się również na postać (a raczej to, co z niej zostało), która nie zapisała się pozytywnie na kartach historii Alarilu, a wręcz została zepchnięta w najdalsze zakątki pamięci… Ale gdzie leży prawda? Krzyżówki drzew i myślących istot, niegdyś przechadzające się tu i ówdzie, były jednym z jego wielu eksperymentów. Adelweig powrócił?

undefined

Na samym końcu czeka Was potyczka z najwspanialszym dziełem owianego złą sławą naukowca, Władcą Marionetek - “mózgiem” pociągającym za wszystkie sznurki i sprawiającym, że złamane wcześniej stwory tańczą, jak im zagra.

Pokonując go, macie szansę na zdobycie legendarnych przedmiotów:

 • Gest Władcy (rękawice),
 • Obroża Władcy (naszyjnik, psycho sprzęt),
 • Promuris (pas, psycho sprzęt),
 • Koriatula (pas, psycho sprzęt).


Rozwinięcie questa “Ars Moriendi”


Jak pisaliśmy przy okazji aktualizacji z Duchem Zamku, ze względu na duży potencjał fabularny, postanowiliśmy rozwinąć historię pana zamczyska oraz jeszcze bardziej przybliżyć Wam kulisy odległych wydarzeń. W aktualizacji wgramy kontynuację questa, która będzie jednocześnie jego zakończeniem.

Jeśli rozpoczęliście część pierwszą zadania, będziecie mogli rozpocząć kolejną, po ponownej rozmowie z Arkanegrinem, którego znajdziecie w Dolnym Kemenak. W przypadku, gdy jeszcze nie zabraliście się za “Ars Moriendi”, quest będzie przebiegał jako całość (bez podziału na części) - zaczniecie go również u Arkanegrina w Dolnym Kemenak (wymagany 40. poziom postaci i wykonany quest “Cień Honoru”).

undefined


System osiągnięć - część 1


Osiągnięcia są bez wątpienia jednym z bardziej angażujących elementów MMORPG. Nic zatem dziwnego, że przez wielu graczy są uważane za “must have”. Zresztą… Sami jesteśmy graczami i doskonale to rozumiemy. Mamy nadzieję, że obudzicie w sobie gejmerską determinację, a w zamian uzyskacie dużą porcję satysfakcji ;)

System, który wprowadzimy wraz z nadchodzącą aktualizacją będzie częścią pierwszą, co oznacza, że planujemy go jeszcze rozbudowywać i uzupełniać o nowe rzeczy. W zasadzie będzie filarem, na którym będziemy opierali późniejsze działania.

W pierwszej kolejności do osiągnięć dodaliśmy ilości pokonanych mobów szeregowych, czempionów oraz bossów. Oczywiście nie zabraknie też sumarycznego zliczania przedmiotów (drop). Nasi weterani znają to bardzo dobrze ;) Choć akurat tutaj dojdzie jeszcze osobny licznik zdobytych synergetyków.

Dodatkowo rozwinęliśmy system o osiągnięcia związane z:

 • sumą ulepszeń ekwipunku,
 • ilością udanych ulepszeń,
 • wytworzonymi flaszkami,
 • ilością łączonych synergetyków.


Każde osiągnięcie - których łącznie jest około 200 - posiada 6 poziomów rozwoju. Całość została obleczona w nową, klimatyczną szatę graficzną. Warto wiedzieć, że liczniki (np. naliczanie zabitych mobów) funkcjonowały już od premiery tytułu, więc nie zaczynacie od zera ;) Ponadto osiągnięcia na postaciach zaimportowanych z “The pride of Taern” nie przepadły - również zostaną przeniesione.

W późniejszej aktualizacji planujemy pochylić się nad kwestią rozwoju mechaniki systemu osiągnięć oraz całkiem nowymi celami, które będą obejmowały różne aktywności z gry. Rozważamy też wdrożenie nagród. Chcemy skupić się przede wszystkim na tych aktywnościach, w które gracze angażują się najchętniej. Choć pewnie nie zabraknie kilku niestandardowych pozycji.


Poprawki i fixy


Większość krytycznych poprawek i istotnych usprawnień wgraliśmy przy okazji niedawnej aktualizacji z targowiskiem. Nie znaczy to jednak, że tym razem nie było nic do roboty ;) Pełna lista zmian zostanie opublikowana standardowo w naszej sekcji changelogów w okolicach wgrywania update’u. Znajdziecie na niej szereg pomniejszych fixów do problemów, które części z Was mogły po prostu przeszkadzać.


Kolejne aktualizacje…


Zgodnie z roadmapą, w ramach trzeciego kwartału czekają na nas takie nowości jak:

 • usprawnienia systemu gildiowego,
 • nowe questy poboczne,
 • mapa podziemi,
 • nowe skórki broni,
 • rozbudowa wyglądu synergetyków,
 • arena i turnieje,
 • instancja Valdaroga (boss na ok. 70. poziom),
 • quest wprowadzający do instancji Valdaroga,
 • szereg ewentualnych poprawek i usprawnień towarzyszących aktualizacjom.


Dziękujemy, że jesteście z nami i mamy nadzieję, że z dużą ekscytacją wyczekujecie nadchodzących upków! Życzymy przyjemnej gry i wielu dobrych chwil w świecie Broken Ranks.