Update - Duch Zamku

OSTATNIE WPISY:

Update - Duch Zamku

Witajcie Taernijczycy!

Na horyzoncie widać już kolejną aktualizację z naszej roadmapy. Szykujemy się do wgrania między innymi instancji Ducha Zamku, która mamy nadzieję wciągnie Was swoim klimatem i pozwoli spędzić w świecie Broken Ranks jeszcze więcej dobrych chwil.

Update odbędzie się 9.05.2022. O dokładnej godzinie będziemy informować na naszych kanałach. Po wgraniu aktualizacji i uruchomieniu serwerów, klient gry automatycznie pobierze wprowadzone zmiany.

W najbliższej aktualizacji wejdą:

 • instancja Ducha Zamku wraz z bossem i związanymi z nim legendarnymi przedmiotami (drop),
 • quest wprowadzający do instancji (część 1),
 • cały wachlarz poprawek i usprawnień także tych, na które zwracaliście szczególną uwagę.


Poznajcie Ducha Zamku i jego instancję


Przygodę z tajemniczą lokacją, wałęsającymi się po jej mrocznych korytarzach abominacjami i samym panem zamku rozpoczniecie od nowego questa wprowadzającego - “Ars Moriendi”.

Jest to pierwsza część misji, w której ramię w ramię z Arkanegrinem kontynuujemy nasze badania nad tajemniczymi siłami, które nękają okolice zamku Gastelhof. Znając już tajemnicę duchów żywiołów, podążymy tropem ich potężnego pana, prawdziwego władcy zamku. To, gdzie zaprowadzą nas meandry magicznych praktyk i ponurych historii, odkryjecie sami, wykonując to zadanie, którego część pierwsza zostanie wgrana wraz z tą aktualizacją.

“Ars Moriendi” możecie rozpocząć u Arkanegrina w Dolnym Kemenak, jeśli posiadacie przynajmniej 40-ty poziom postaci i wykonany quest “Cień honoru”.

Ostatecznie, głównie z uwagi na ogromny potencjał, jaki drzemie w całej historii, postanowiliśmy rozwinąć quest “Ars Moriendi”. Wobec tego, w późniejszym terminie (ale jeszcze w tym kwartale) wprowadzimy jego drugą część. Mamy nadzieję, że fani lore, szukający smaczków i dociekający prawd na temat świata Broken Ranks, będą ukontentowani ;)

Instancja Ducha Zamku


Czym jest siedziba Ducha Zamku i czym właściwie jest tzw. Duch Zamku, którego w ten sposób nazywa prosty lud z okolic Trentis, dowiecie się dopiero, kiedy się tam dostaniecie. Wiadomo tylko tyle, że pan zamku przepadł gdzieś z całą swoją pracownią. Gdzie? Tego nie wie nikt. Na razie…

Do instancji będziecie mogli dostać się rozmawiając z Arkanegrinem w Dolnym Kemenak. NPC otworzy portal, który przeniesie Was na lokację po uiszczeniu opłaty 150 tys. sztuk złota (opłata całościowa, a nie od każdego gracza) lub po przekazaniu czarnej perły, którą możecie zdobyć np. od Kimerula Maga (w ramach losowych nagród), w znajdźkach lub przy okazji eventów.

*Wykonanie questa nie jest wymogiem wejścia na instancję.
**Instancja znajduje się w Dolnym Kemenak, a więc jest przeznaczona dla min. 40-tych poziomów postaci.

Waszym zadaniem jest przebrnięcie przez mroczne korytarze zapomnianej części zamku i oczywiście dotarcie oraz pokonanie głównego bossa.

Na drodze staną Wam liczne twory będące efektem nekropraktyk pana zamku:

Zgrzyty

Jedne z abominacji pana zamku, których głównym zadaniem było pilnowanie porządku w pracowni i sprawowanie kontroli nad obiektami do badań (więźniami). Te drapieżne istoty, z obnażonymi kłami i pazurami, ostrymi kostnymi wyrostkami na plecach i ramionach są zdolne jedynie do wykonywania prostych poleceń. To wystarczy, żeby stali się skutecznymi strażnikami, a zarazem przerażającymi przeciwnikami.

undefined

Szczudłaki

Do ich zadań należy pilnowanie obiektów badań i pomoc przy nekropraktykach. W pracowni zarządzają Zgrzytami i pełnią rolę ochroniarzy swojego pana. Wysokie, szkieletowate, przerażające stwory, które dzięki swoim rozmiarom górują nad przeciwnikami. Kościane ostrze w miejscu lewego ramienia skróciło już o głowę niejednego śmiałka.

undefined

Kolekcjonerzy

Kapłani Ducha Zamku i jego najwierniejsi słudzy. Dzięki swoim magicznym zdolnościom kontrolują Szczudlaki, Zgrzyty i panują nad więźniami. Są oczami, uszami oraz wsparciem magicznych praktyk swojego pana. Parają się mroczną magią, a ich mentalne ataki stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich intruzów.

undefined

Na samym końcu czeka Was potyczka z panem tego miejsca, Duchem Zamku.

undefined

Pokonując bossa macie szansę na zdobycie legendarnych przedmiotów:

 • Gathril (hełm),
 • Virthil (zbroja),
 • Nurthil (peleryna),
 • Tirhel (spodnie).


Najważniejsze poprawki z majowej aktualizacji


Oczywiście Duch Zamku i quest to nie jedyne rzeczy, które pojawią się wraz z aktualizacją. Zostanie wgrana też garść poprawek oraz kilka udogodnień, które zapewne ucieszą część z Was.

Jakiś czas temu poruszaliście kwestię systemu dropu. To, że pewne sloty są faworyzowane, a przedmioty dropią w określonej kolejności zniechęca was do wypraw i powoduje napięcia w drużynie. Uznaliśmy to za jedną z najważniejszych rzeczy do naprawienia i wzięliśmy ją na warsztat. Po aktualizacji drop będzie przydzielany całkowicie losowo i bez schematów. Zachowaliśmy jednak aspekt sprawiedliwości, jeśli chodzi o wartość - tak, by jedna osoba nie mogła zdropić dwóch legendarnych sprzętów, podczas gdy druga otrzyma dwa ziemniaki. ;) Mamy nadzieję, że pozwoli to wam bardziej cieszyć się grą w drużynie.

Z udogodnień, przywrócimy dwie funkcje, które już znają nasi weterani. Chodzi tutaj o możliwość rozszerzenia depozytu oraz możliwość odkupienia swojego zwierzaka u większej ilości NPC. A skoro już jesteśmy przy zwierzakach… Właścicieli Borsuka na pewno ucieszy fakt, że uzupełnimy model tego unikalnego stworka. ;)

Są to jedynie przykłady zmian, które wprowadzimy - będzie jeszcze kilka większych i mniejszych, które powinny polepszyć komfort gry. Poza tym naprawimy też część błędów, o których wiemy także dzięki Wam. Dziękujemy za pomoc i zgłoszenia. Pełna lista będzie dostępna wraz z changelogiem, który opublikujemy w okolicach wgrywania updatu.

W następnej aktualizacji…


Zgodnie z naszą roadmapą, w drugim kwartale czekają nas jeszcze takie nowości, jak:

 • Targowisko,
 • nowy quest poboczny,
 • instancja Władcy Marionetek (na ok. 30-ty poziom),
 • quest wprowadzający do instancji Władcy Marionetek,
 • część pierwsza systemu osiągnięć,
 • szereg poprawek i usprawnień.


Druga część questa “Ars Moriendi” zostanie wgrana w czerwcu.

Mamy nadzieję, że spędzicie w świecie Broken Ranks wiele przyjemnych chwil, które zapadną Wam w pamięć na długi czas. Dziękujemy, że jesteście z nami.