Update - Skrzydlata Pani i reforma sprzętu

OSTATNIE WPISY:

Update - Skrzydlata Pani i reforma sprzętu

Witajcie Taernijki i Taernijczycy.

Kolejna aktualizacja w Broken Ranks już niebawem! Szykujcie się na zmiany w sprzęcie, nowy quest poboczny, instancję dla najsilniejszych graczy wraz z questem wprowadzającym, a także cały pakiet poprawek i usprawnień.

Update odbędzie się 04.04 o godzinie 10:00. Po wgraniu aktualizacji i uruchomieniu serwerów klient gry automatycznie pobierze wprowadzone zmiany. Jeśli jednak tak się nie stanie, skorzystajcie z przycisku sprawdzania plików, który znajdziecie w kliencie gry obok “PLAY”.

W aktualizacji wejdą:

 • instancja Sidragi wraz z bossem i związanymi z nim legendarnymi przedmiotami (drop),
 • quest wprowadzający do instancji (“Skrzydlata Pani”),
 • rebalans sprzętu i zarazem pierwsza część reformy ekwipunku,
 • event wiosenny (“Zajęczy Maraton”) - poprawki i nowe skórki,
 • nowy quest poboczny (“Krewcy krewni”),
 • liczne poprawki i usprawnienia (również te, na które zwracaliście uwagę).

Rebalans sprzętu

Zmiany w sprzęcie to temat, na który bez wątpienia czekacie z niecierpliwością i nie ma się czemu dziwić, bo będzie się działo. Jak wspominaliśmy, reforma zostanie podzielona na etapy, ale wprowadzone teraz zmiany będą największymi i najważniejszymi. Zależało nam, aby położyć solidne fundamenty, wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i jednocześnie uatrakcyjnić rozgrywkę na różnych poziomach postaci. Oczywiście będziemy obserwowali sytuację na wypadek, gdyby potrzebny był dodatkowy balans czy poprawki.

I teraz krótkie przypomnienie dla tych, którzy nie śledzili wpisów na bieżąco. Przede wszystkim wprowadzimy do gry nowy system customizacji sprzętu, który otworzy przed Wami znacznie więcej możliwości niż dotychczas. W legendarnym sprzęcie będziecie mogli osadzać różne modyfikatory, przy pomocy tzw. drifów - rzecz jasna z pewnymi ograniczeniami, żeby uniknąć sytuacji, w której jeden build góruje nad innymi. Drify będziecie mogli łączyć ze sobą w potężniejsze wersje, a także za opłatą wyjąć i umieścić w innych częściach ekwipunku.

undefined

Co więcej, zlikwidowany zostanie podział na rary i psycho rary. W każdym legendarnym sprzęcie będzie opcja osadzenia drifów, które będą zdobywały doświadczenie.

OK, krótkie omówienie za nami ;) Jeśli nie czytaliście jeszcze FAQ dotyczącego reformy sprzętu i związanymi z tym rekompensat, to zachęcamy do nadrobienia - LINK.

Zachęcamy też do przejrzenia changeloga, który pojawi się w okolicach wgrywania aktualizacji.

Jest to naprawdę duży i złożony temat, więc tym bardziej dziękujemy za Wasze zaangażowanie oraz cenny feedback! Wiadomo, liczymy na to również w przyszłości ;)

Stańcie przed obliczem Skrzydlatej Pani

Wiedza o przeszłości z czasem ulatuje z pamięci żywych. Ale zmarli nie zapominają…

Pomóż badaczowi historii Vorlingów znaleźć odpowiedzi na jego pytania. Zmuś zmarłych do wyjawienia pradawnych sekretów i zdobądź potężny artefakt związany z Moraną, a który miał dać Lodowej Pani zwycięstwo w walce z jej największym wrogiem. Wrogiem, który wciąż może kryć się gdzieś w niedostępnych lodowych rozpadlinach, czekając na swoją okazję do zemsty…

Przygodę z nową lokacją rozpoczniecie od questa “Skrzydlata Pani”. Dzięki niemu dowiecie się więcej nie tylko o historii starożytnych Vorlingów, ale i Morany.

*Zadanie możecie rozpocząć u Joena w karczmie w Beirn, jeśli Wasza postać ma przynajmniej 135 poziom.

undefined

Waszym zadaniem będzie dostanie się do starożytnej hali, ukrytej w głębokiej, lodowej rozpadlinie. Ale zejście po stromej ścianie lodowca to dopiero początek - będziecie musieli przebić się przez strzegące tego miejsca potwory, a później rozwikłać zagadki, które będą wymagały współpracy całej drużyny. Wasz główny cel - Pani tego miejsca - nie ukaże się, dopóki nie udowodnicie, że jesteście tego godni, więc czeka Was jeszcze ciężka przeprawa z jej najbardziej oddanymi sługami.

A gdy ją pokonacie, otrzymacie szansę na zdobycie legendarnych przedmiotów:

 • Dar Skrzydlatej (pierścień),
 • Remigesy (rękawice fizyczne),
 • Wyrok Hellara (pas magiczny),
 • Vengur (peleryna fizyczna),
 • Voglery (rękawice magiczne).

To wyzwanie tylko dla najsilniejszych z Was. Podołacie czy może się ugniecie?

“Krewcy Krewni”

Mamy też coś dla graczy na nieco niższym poziomie. W Kemenak pojawił się nieproszony gość - dość nietypowy kold z odległego Magroth. Mieszkańcy Kemenak skarżą się, że przybysz przeszkadza im w pracy, co tylko potęguje ich wrodzoną niechęć wobec obcych. Pomożesz koldom przepędzić intruza? A może poznasz prawdziwy cel jego przybycia? Od Twojej decyzji mogą zależeć przyszłe losy całego Kemenak…

Event wiosenny - “Zajęczy Maraton”

Jednocześnie chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w kolejnej edycji wiosennego eventu. “Zajęczy Maraton” klasycznie potrwa 72h, a rozpocznie się już 8.04 o godzinie 9:00.

Zarezerwujcie sobie czas, bo warto! Także w tym roku, poza wejściówkami na instancje, doświadczeniem, przydatnymi przedmiotami użytkowymi i innymi nagrodami, dodamy nową skórkę, która będzie częścią nowego zestawu skórek eventowych (dodawanych co roku w trakcie wydarzenia).

Jeśli nie wszystko pamiętacie lub po prostu nie mieliście okazji uczestniczyć w “Zajęczym Maratonie”, to niebawem pojawi się wpis z instrukcją, w którym będziecie mogli obadać również nowe skórki.

Dziękujemy za wsparcie, życzymy wielu przygód i dobrej zabawy!