Opcje premium: zmiany, fixy, plany. Podsumowanie

OSTATNIE WPISY:

Opcje premium: zmiany, fixy, plany. Podsumowanie

Witajcie, Taernijczycy!

Dziękujemy za liczne wiadomości dotyczące waluty premium, korzystania z niej, a także opcji z nią związanych. Pozwoliło nam to spojrzeć całkiem inaczej na niektóre, istotne kwestie. Chcemy podkreślić, że zawsze jesteśmy otwarci na sensowne argumenty i o ile to możliwe, będziemy starali się wychodzić naprzeciw potrzebom graczy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo tak duży feedback oznacza również ogromne zainteresowanie.

Już wcześniej wprowadziliśmy drobne, acz konieczne, poprawki (część z nich znajdziecie w naszych changelogach). Dla zachowania spójności informacji, postanowiliśmy zebrać wszystko w jednego newsa, a przy okazji poinformować o bieżących działaniach i planowanych zmianach.

Jak obchodzić się z platyną?

Jak już wspominaliśmy, zakupiona platyna pojawia się w ekwipunku (plecaku), w tzw. paczce/paczkach, jako przedmiot, którym możecie handlować z innymi graczami. Aby z niej skorzystać wystarczy, że przeciągniecie paczkę na postać. Wówczas możecie ją przeznaczyć na oferowane w grze przedmioty / usługi premium.

Istotne jest, że platyną przeciągniętą na postać (rozpakowana paczka) nie można już handlować między graczami.

System umożliwiający handel walutą premium nie jest standardem w grach, więc dla wielu osób nie jest jasne, że zakupiona platyna pojawia się w plecaku. Jakiś czas temu dodaliśmy w oknie płatności (przed zakupem) stosowną informację.

Zmiany w koncie premium

Poszerzyliśmy też zakres działania konta premium. Wcześniej ogłaszaliśmy, że bonusy wynikające z jego posiadania będą działały wyłącznie na serwerach w obrębie jednej wersji językowej. Przykładowo, premium wykupione na serwerze US działało na anglojęzycznym EU, ale już nie przechodziło na serwer niemiecki. Postanowiliśmy nieco zmienić tę zasadę.

Bonusy z konta premium zakupionego na którymś z niżej wymienionych serwerów będą wspólne na:

 • EU2 Drakemer
 • EU3 Hulia
 • US1 Dramon
 • US2 Thaor
 • DE1 Kahiris
 • FR1 Rylia


Jeśli chodzi o serwery przeniesione z The Pride of Taern, konto premium kupione na Tolnor (PL1) działa również na Ostlor (PL2). Natomiast aktywowane na Thalii (EU1) działa tylko tam - taka sama zasada jest na serwerze Pavar (RU1). W przypadku pozostałych serwerów, bonusy działają w obrębie jednej wersji językowej.

Mamy nadzieję, że taki system będzie bardziej komfortowy dla graczy posługujących się więcej niż jednym językiem i/lub chcących cieszyć się rozgrywką na różnych serwerach.

Czy system transferu wyglądu skórek (skinów) zakupionych w sklepie będzie zmieniany?

Jak już pisaliśmy, zdajemy sobie sprawę, że system przenoszenia wyglądu skórek premium (i innych skórek specjalnych - np. eventowych) na aktualnie jest mało komfortowy.

Mechanizm służący do przenoszenia ich wyglądu docelowo miał być odrębnym systemem. Przejściowo został wdrożony mechanizm "morfowania", który dotyczy przenoszenia wyglądu np. z rarów.

Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom społeczności i mamy już nakreślony nowy system transferu wyglądu, dedykowany skórkom specjalnym (w tym premium). Zostanie wgrany na dniach, jeszcze przed Walentynkami.

Jak będzie to wyglądało? Za skiny występujące w sklepie będzie wymagana jednorazowa opłata. Następnie, w prosty sposób, będzie można zmienić wygląd noszonego ekwipunku na nowy, bez dodatkowych opłat.

Przykład: Posiadacie skórkę zbroi. W podglądzie ekwipunku wystarczy przeciągnąć ją na zbroję, którą aktualnie macie na sobie. Możecie też oddzielić skórkę, klikając na nią prawym przyciskiem myszy. Tak oddzielona, będzie gotowa do ponownego wykorzystania na innym pancerzu.

Zmiana będzie dotyczyła wyłącznie skinów (eventowych, sklepowych, etc.). W związku z tym, skórki dotychczas zakupione w naszym sklepie premium, również będą podlegać nowemu systemowi. Co to oznacza? Będzie można w prosty sposób zmieniać wygląd swojego ekwipunku, bez wnoszenia opłaty związanej z „morfowaniem” wyglądu.

Chcemy, żeby system ten był mniej kłopotliwy i bardziej przyjazny dla graczy.

Inne

Dodaliśmy stosowne informacje do sklepu premium, a także wprowadziliśmy drobne - acz potrzebne - poprawki i zabezpieczenia (jak choćby uniemożliwienie wyrzucenia paczek platyny z ekwipunku), aby oszczędzić graczom problemów.

Wszelkie straty waluty premium, wynikające z braku stosownych informacji lub błędów, zostały już w większości zrekompensowane przez nasz support.

Ostatnio wprowadzone zmiany

 • Wyeliminowaliśmy problem z realizacją płatności, gdy nick postaci zawierał znaki charakterystyczne dla czcionek w danych językach.
 • Dodaliśmy komunikat informacyjny, gdy brakuje środków na: rozszerzanie depozytu, zakup zwierzaka, itemów, ekwipunku, przedmiotów premium.
 • Dodaliśmy informacje o kosztach przy przyciskach i ikonce “resetuj” w oknie statystyk i umiejętności oraz informację o koszcie w oknie potwierdzenia.
 • Dodaliśmy informację o morfowaniu sprzętu w oknie Skiny.
 • Dodaliśmy wyświetlanie ilości kupowanych potionów w sklepach.
 • Poprawiliśmy błąd z brakiem respienia się platynowych skrzynek w dużych krainach (z pominięciem dużych krain zony Trentis - tam skrzynie nie będą respić).
 • Poprawiliśmy opis opcji “Uzdrów zwierzaka” w klatkach gildiowych - wyświetlał błędną cenę.
 • Poprawiliśmy błąd z codziennym losowaniem konta premium - działało raz dziennie na całe konto zamiast raz dziennie na konkretne premium.
 • Zablokowaliśmy możliwość wyrzucania paczek platyny z ekwipunku.
 • Zaktualizowaliśmy model butów z setu Tropiciela Demonów.
 • Poprawiliśmy błąd wyświetlania pobieranej platyny za zakup miejsca w znajomych i elementów twarzy - wyświetlało, że pobiera dwukrotnie więcej, po relogu ilość platyny wracała do prawidłowej wartości. Teraz pobiera i wyświetla już prawidłowo.


Dalsze plany i update’y

Jak już pisaliśmy, w dalszych aktualizacjach dotyczących opcji płatnych chcemy skupić się na dodaniu większej ilości opcji customizacyjnych. Głównie będziemy stawiać na nowe elementy avatarów oraz skórki (zarówno pojedyncze elementy, jak i całe zestawy).

Niebawem do gry wejdzie kilka specjalnych, eventowych skinów, ale więcej informacji podamy w osobnym wpisie.

Z czasem, w większej aktualizacji, wprowadzimy możliwość kolorowania ekwipunku, co pozwoli jeszcze bardziej wyróżnić się na tle pozostałych graczy. W planach mamy również skórki dla petów (towarzyszy).

Jesteśmy wdzięczni za wszelkie zgłoszenia i mamy nadzieję, że w miarę możliwości, przy odpowiedniej komunikacji, świat Broken Ranks będzie rozwijał się w zawrotnym tempie.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Przydatne linki:
https://brokenranks.com/changelogi/
https://support.brokenranks.com