Odpowiedzi na bieżące pytania

OSTATNIE WPISY:

Odpowiedzi na bieżące pytania

Witajcie. Premiera Broken Ranks przerosła nasze oczekiwania i serwery obecnie (dosłownie) pękają w szwach. Jesteśmy dumni, że tak wielu graczy odnalazło u nas to, czego szuka w świecie gier i jednocześnie wiemy, jaka to odpowiedzialność. Dlatego obecnie zasuwamy dniem i nocą (również dosłownie), żeby zapewnić Wam najwyższą jakość i stabilność zabawy. W związku z licznymi pytaniami, mamy dla Was garść najnowszych informacji.

Część odpowiedzi na podstawowe pytania znajdziecie w naszym FAQ.

Gdzie zgłaszać wszelkie problemy z grą, instalacją etc.?

Problemy można zgłaszać na naszym Discordzie oraz na https://support.brokenranks.com/ Jeśli nie macie tam jeszcze konta, to najlepiej założyć je na mailu, na którym znajduje się konto w grze (dla sprawniejszej weryfikacji i identyfikacji problemu).

Czy lista poprawek jest gdzieś opublikowana?

Tak. Ostatnio uruchomiliśmy na naszej stronie sekcję z changelogami. Link znajduje się w górnym menu strony www. Będziemy starali się na bieżąco dodawać wszelkie poprawki i zmiany.

https://brokenranks.com/changelogi/

Czy system transferu wyglądu skórek zakupionych w sklepie będzie zmieniany?

Zdajemy sobie sprawę, że system przenoszenia wyglądu skórek premium i innych skórek specjalnych (np. eventowych) na poszczególne części ekwipunku jest aktualnie mało komfortowy.

Mechanizm służący do przenoszenia ich wyglądu docelowo miał być odrębnym systemem. Przejściowo został wdrożony mechanizm "morfowania", który dotyczy przenoszenia wyglądu np. z rarów.

Chcielibyśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom społeczności i mamy już nakreślony nowy system transferu wyglądu, który jest dedykowany skórkom specjalnym (w tym premium). Jego wprowadzenie jest jednym z priorytetowych zadań na naszej liście.

W związku z tym, skórki dotychczas zakupione w sklepie premium, również będą podlegać nowemu systemowi. Co to oznacza? Będzie można w prosty sposób przełączać skórki na swojej postaci, bez wnoszenia opłaty związanej z „morfowaniem” wyglądu.

Czy dodacie możliwość płatności PSC i odblokujecie płatności SMS?

Opcja płatności przy użyciu Paysafecard na pewno zostanie dodana (dotyczy polskich serwerów). Mamy nadzieję, że uda się to zrobić w ciągu około tygodnia - podobnie płatności SMS.

Dlaczego nie mogę założyć postaci na niektórych serwerach?

Do tej pory mechanizm działał w taki sposób, że jeśli serwer był wypełniony graczami po brzegi, serwer znikał z listy tych, na których można założyć postać. Wprowadziliśmy poprawkę i aktualnie taki serwer widnieje na liście, ale został oznaczony, jako “pełny”.

Co z łatką na systemy Windows 32bit?

Mamy ją przygotowaną. Póki co będzie do ręcznego wgrania, a później zostanie to zautomatyzowane. Link do jej pobrania znajdziecie poniżej.

Instrukcja:

UWAGA: Całą procedurę będzie trzeba powtórzyć przy każdym updacie z nowym patchem. Postaramy się niedługo wdrożyć automatyczne patchowanie do wersji x32.

Kiedy pojawi się wiki Broken Ranks?

Kwestię wiki chcielibyśmy zostawić graczom. Mamy wśród społeczności osoby, które są wyjątkowo zaangażowane, a świat Broken Ranks ogromnie je zafascynował. Nie mamy nic przeciwko tego typu projektom fanowskim i cieszymy się, że takie powstają. W późniejszym czasie pewnie podejmiemy decyzję i wybierzemy faworyta - taką wiki będziemy mogli podlinkować na naszej stronie w ramach promocji. Zapraszamy do przesyłania na mail [email protected] (prosimy jednak o cierpliwość - odpowiemy, gdy będzie to możliwe).

Czy macie miejsce do przesyłania fan artów i innych fanowskich materiałów związanych z BR?

Śmiało można je zamieszczać na naszym Discordzie, na kanale “Community content” i/lub na Forum.

Czy pojawią się poradniki profesji?

Poradniki zazwyczaj były tworzone przez naszych graczy-weteranów. Mamy nadzieję, że również i teraz podzielą się swoim doświadczeniem. Najlepsze materiały być może opublikujemy na naszych kanałach social media (np. na Facebooku). Można je zamieszczać na Forum lub na Discordzie (Community content -> guides).

Ze swojej strony, możliwe, że będziemy udostępniać podstawowe materiały dla zupełnie nowych graczy.

Kiedy konta z serwerów EU i RU (The Pride of Taern - “2D” zostaną przeniesione na Broken Ranks?

Konta z serwera “2D” EU zostaną przeniesione do 2.02.2022 Z kolei na serwerze rosyjskim (2D) opcja zadeklarowania przeniesienia się na Broken Ranks zostanie udostępniona również do 2.02.2022.

Kiedy uruchomicie “2D”?

Rosyjski serwer “2D” jest normalnie dostępny. Uruchomiliśmy już serwery polskie (Tolnor i Ostlor) oraz EU.

Kiedy będzie możliwość przeniesienia postaci z Broken Ranks do “2D”?

Póki co, swoje prośby o przeniesienie danych postaci można zgłaszać na support.brokenranks.com - w późniejszym czasie zostanie dodany odpowiedni przycisk wewnątrz gry. Zgłoszenie powinno być napisane z maila, na którym znajduje się konto i zawierać nicki postaci do przeniesienia. Transfer postaci na “2D” jest jednorazowy (nie będzie opcji powrotu tymi postaciami do Broken Ranks).

Co się dzieje z "synergetykami" po rozładowaniu?

Przestają działać jego psycho właściwości (podobnie jak w psycho rarach). Trzeba je ponownie naładować (np. u Kowala w Trentis).

Co oznaczają błędy #3683 i #3766 przy uruchamianiu gry?

W pierwszej kolejności dobrze skorzystać z opcji sprawdzania plików (obok przycisku PLAY w kliencie). Następnie warto sprawdzić czy sterowniki karty graficznej są aktualne. Jeśli to nie pomoże, to być może dana karta graficzna nie obsługuje tekstur 4k (można to sprawdzić np. na stronie producenta). Za jakiś czas (min. kilka tygodni) postaramy się przygotować wersję gry, która będzie możliwa do uruchomienia dla posiadaczy starszych kart graficznych bez obsługi tekstur 4k.

Czy klient Broken Ranks automatycznie pobiera wgrywane aktualizacje?

Tak. Wystarczy wyłączyć grę / klienta, a następnie uruchomić go ponownie. Dostępne aktualizacje zostaną pobrane automatycznie, o ile nie zostało to zablokowane np. w zaporze czy programie antywirusowym. Po wszelkich wprowadzanych przez nas poprawkach najlepiej dokonać aktualizacji.

Czy udało wam się naprawić możliwość zakupu platyny, gdy ktoś ma nick ze znakami charakterystycznymi dla danego języka?

Tak, zidentyfikowaliśmy problem i zostało to już naprawione. Platyna, która została zamówiona przed poprawką, a nie doszła, powinna być w ekwipunku (postaci, z której została zamówiona).

Czy będą otwierane kolejne serwery?

To możliwe. Na bieżąco działamy z serwerami i otwieramy nowe pod dane wersje językowe. Ludzi chętnych do gry jest naprawdę dużo, więc staramy się tu reagować dynamicznie, zależnie od potrzeb.

Co z problemami dotyczącymi questów u graczy z The Pride of Taern?

Przez chwilę był problem z pobieraniem niektórych questów. W jednej z ostatnich aktualizacji dodaliśmy poprawkę, która między innymi dodała Prolog do wykonanych zadań (jest on wymogiem do niektórych questów). Po aktualizacji klienta, jeśli ktoś jeszcze jej nie zrobił, powinno wszystko działać.

Żeby wyświetlić listę questów wystarczy kliknąć “q” na klawiaturze. Listę zadań wyświetla się po kliknięciu “z”.

Gdzie znajduje się zakupiona platyna?

Platyna znajduje się w tzw. paczkach. Są one przedmiotem, który po zakupie ląduje w ekwipunku (w plecaku). Takim przedmiotem można handlować z innymi graczami. Jeśli chcecie z niej skorzystać (do zakupu dodatkowych opcji w grze - np. skórek ekwipunku), po otwarciu ekwipunku należy przeciągnąć paczki na postać. Wówczas platyna znajdzie się na postaci i będzie gotowa do bezpośredniego użycia w grze (platyną przeciągniętą na postać nie można już handlować z innymi graczami).

Jak zmienić awatar postaci?

Wystarczy otworzyć statystyki w górnym interfejsie (obok umiejętności), potem kliknąć na awatar postaci, który pojawi się w okienku. Są tam dostępne zarówno opcje premium, jak i te bezpłatne. Opcje premium odblokowuje się tylko raz i są dostępne na zawsze. System pobiera jednak symboliczną opłatę przy każdym zapisie swoich nowych ustawień.

Co z pigmentami?

Jeśli chodzi o pigmenty, to - jak zapowiadaliśmy - kolorowane przedmioty, na broken-ranksowych serwerach, zostały przywrócone do bazowych. Możliwość pigmentowania zostanie dodana w którejś z popremierowych aktualizacji. Wcześniej wykorzystane na “2D” pigmenty zostaną zrekompensowane graczom (wraz z updatem wprowadzającym możliwość kolorowania sprzętu).

Czy grając np. na serwerze PL mogę grać na serwerze EU (lub innym)?

Tak. Po uruchomieniu klienta, przy logowaniu, wystarczy wybrać właściwą flagę odpowiadającą danej wersji językowej gry. Przykładowo, po wybraniu flagi niemieckiej i zalogowaniu, pokaże się lista serwerów DE. Trzeba jednak liczyć się z tym, że każdy serwer ma własną wersję językową.