Aktualizacja roadmapy i plany na 2023

OSTATNIE WPISY:

Aktualizacja roadmapy i plany na 2023

Taernijczycy,

Przede wszystkim dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie, wsparcie, a także wszelkie zgłoszenia i sugestie. Między innymi to Wasze propozycje i opinie, którymi tak chętnie się dzieliliście, pozwoliły nam świeżo spojrzeć na wiele kwestii, wpływając tym samym na dalszy rozwój świata Broken Ranks.


Przyszłoroczne plany


Zanim przejdziemy do zmian w tegorocznej roadmapie, mamy dla Was kilka dobrych wiadomości. Już teraz intensywnie myślimy nad całkiem nowym contentem, aktywnościami i funkcjonalnościami, które moglibyśmy wprowadzić do gry - są to między innymi nowe instancje mid i high levelowe oraz ciąg dalszy głównego wątku fabularnego (powrót do Taernu!). Mamy całe mnóstwo pomysłów i chcemy podzielić się wstępnymi planami na zawartość w przyszłych dwóch kwartałach 2023 roku - dodaliśmy je do infografiki, którą znajdziecie na dole wpisu.

Kolejna kwestia: powoli szykujemy się do przyszłorocznych, zamkniętych testów wersji mobilnej Broken Ranks. Wiemy, że wielu z Was wyczekuje “mobilki”, więc zadbamy, żebyście byli na bieżąco.


Zmiany w tegorocznej roadmapie


Pod koniec lutego tego roku opublikowaliśmy pierwszą odsłonę naszej roadmapy. Cieszymy się, że na ten moment udało się zrealizować jej wszystkie założenia i dołożyć kilka dodatkowych funkcjonalności, o które prosiliście. Tym razem wracamy z zapowiadaną aktualizacją tegorocznych planów.

Śledziliśmy Wasze sugestie i byliśmy na bieżąco z toczonymi na kanałach dyskusjami, właściwie od samej premiery Broken Ranks. Wzięliśmy to pod uwagę, przeanalizowaliśmy wszystkie pilne tematy, które zostały do zrobienia w ostatnich kwartałach i ustaliliśmy nowe priorytety. Postanowiliśmy położyć główny nacisk na kwestie balansowe, które - jak wiadomo - są niezwykle ważne w każdej grze MMORPG, ponieważ rzutują na cały gameplay.

Zdecydowaliśmy się przesunąć temat gildii (w tym wojen gildyjnych), a wcześniej wziąć na warsztat reformę systemu PvP, aby był bardziej atrakcyjny zarówno dla nowych graczy, jak i naszych weteranów.

Uznaliśmy, że rebalans profesji PvE, o który swoją drogą tak mocno zabiegaliście, jest na tyle istotny, że podejmiemy się go znacznie szybciej niż zakładaliśmy - wszak rzutuje całościowo na rozgrywkę (nie tylko solo, ale i zmagania drużynowe). Wobec tego, mapa podziemi zejdzie na dalszy plan. W pierwszej kolejności zmiany będą dotyczyły barbarzyńcy i rycerza. Chcemy, żeby gameplay, w kontekście klas postaci, był bardziej zrównoważony i jednocześnie angażujący dla każdej z nich.

Co jeszcze? Często dyskutowaliście na temat rodzajów sprzętów i ich przydatności na różnych poziomach rozwoju postaci. Weźmiemy ten temat na tapetę i podejmiemy się ich rebalansu wraz z zaimplementowaniem nowych mechanik. W efekcie, nowe przedmioty epickie zostaną przesunięte z czwartego kwartału 2022 na pierwszy 2023, aby były już kompatybilne z resztą zreformowanego sprzętu. Przede wszystkim chcemy zadbać o to, żeby każdy typ ekwipunku (rary, psycho rary, sety, synergetyki, epiki) był atrakcyjny i przydatny na danych przedziałach levelowych. Ponadto przyjrzymy się instancjom bossowym i powoli zaczniemy wprowadzać ich różne poziomy trudności (tzw. instancje v2), dzięki czemu jeszcze w tym roku otrzymacie kolejną porcję dobrej zabawy oraz nowe wyzwania.

Poza większymi aktualizacjami, rzecz jasna będziemy wgrywać również patche zawierające wszelkiego rodzaju poprawki i usprawnienia. Tak jak do tej pory, w poszczególnych changelogach będziemy zaznaczać wybrane elementy, które udało nam się wprowadzić po prześledzeniu sugestii, które zamieszczacie np. na naszym Discordzie.

undefined

2023:

undefined


Podsumowanie tegorocznych działań


Od premiery, która miała miejsce 7 miesięcy temu, udało się wprowadzić:

 • dwie duże instancje bossowe (Duch Zamku i Władca Marionetek),
 • questy wprowadzające do instancji,
 • działki gildyjne wpływające na poprawę integracji między graczami,
 • dwa mniejsze eventy okolicznościowe,
 • pierwszą część systemu osiągnięć,
 • system handlu (Targowisko),
 • dodatki kosmetyczne, mnóstwo poprawek oraz mniejszych bądź większych usprawnień i funkcjonalności.


Najbliższy update


Trzeci kwartał zostanie zamknięty wraz z updatem zawierającym:

 • instancję Valdaroga (boss na ok. 70. poziom),
 • quest wprowadzający do instancji Valdaroga, pozwalający przybliżyć i zgłębić historię miejsca oraz samego bossa,
 • arenę i system turniejów PVP,
 • ligę i osiągnięcia turniejowe,
 • balans profesji PvE,
 • poprawki i usprawnienia.


Dziękujemy, że jesteście z nami i pomagacie współtworzyć świat Broken Ranks. Życzymy dobrej zabawy i wielu przyjemnych chwil!