Zasady transferu kont z Taernu do BR

OSTATNIE WPISY:

Zasady transferu kont z Taernu do BR

Witajcie, Taernijczycy.

Procedura przenoszenia kont z The Pride of Taern do Broken Ranks (BR) jest jedną z ważniejszych kwestii, którą mamy na uwadze. Dla zachowania klarownej formy informacje przedstawiamy w postaci FAQ.

Jak będzie wyglądało przenoszenie kont?

W momencie premiery uruchomimy broken ranksowe odpowiedniki taernijskich serwerów. Konta graczy polskich serwerów oraz serwera EU zostaną skopiowane i przeniesione na BR. Dotyczy to również postępów w dotychczasowej rozgrywce oraz całej zawartości konta, wraz z ekwipunkiem, przedmiotami, wykupionymi opcjami premium etc.

Nie trzeba deklarować chęci przejścia na Broken Ranks - konta zostaną przeniesione automatycznie. Od 25.01. (godz. 12:00) do 26.01. (godz. 14:00) serwery “2D” będą niedostępne. Po przeniesieniu, postaci na starym Taernie będą zablokowane. Dana postać zostanie odblokowana, gdy wyrazisz nią chęć powrotu.

Jednak w przypadku serwera RU z “2D”, konta domyślnie pozostaną na tej wersji. Gracze będą mieli możliwość przeniesienia się na Broken Ranks.

Dokładne instrukcje dotyczące korzystania z opcji przenoszenia dodamy do FAQ maksymalnie we wtorek (25-tego stycznia) rano.

Czy będzie opcja powrotu do “The Pride of Taern”?

Tak, aczkolwiek będzie trzeba zadeklarować chęć powrotu w ciągu 30-tu dni od pierwszego zalogowania na konto po premierze. Na pewno ważne jest to, że deklaracja dotyczy postaci znajdujących się na koncie, a nie całego konta. Podobnie jak w przypadku przenoszenia na BR, dokładne instrukcje dotyczące korzystania z opcji deklarowania powrotu dodamy do FAQ maksymalnie we wtorek (25-tego stycznia) rano.

Żeby było jaśniej: Tak, możesz grać częścią postaci na “2D”, a częścią na Broken Ranks. Po powrocie daną postacią do “2D”, nie będzie możliwości przeniesienia jej ponownie na Broken Ranks.

Czy po powrocie do “2D” zachowam przedmioty i postępy uzyskane w Broken Ranks?

Nie. Jeśli wrócisz do “2D”, twoja postać zostanie przywrócona do momentu, w którym została zablokowana. Dotyczy to zarówno ekwipunku, jak i poziomu postaci, przedmiotów, opcji premium oraz wszelkich postępów.

Czy wraz z premierą zamykacie “2D”?

Nie. Wraz z premierą nie zamierzamy blokować możliwości zakładania nowych kont na “2D” oraz grania na nich.

Czy nowi gracze będą mogli grać na “starych” serwerach Broken Ranks?

Tak, będą mogli. Nie będziemy blokować nowym graczom możliwości zakładania postaci na “starych” serwerach.

Czy bonusy z konta premium i alty będą działały na nowych serwerach?

Początkowo “alty” na pewno nie będą działały na nowych serwerach. Niektóre aspekty gry zostały zbalansowane i uległy zmianie, a chcemy, żeby każdy świeży gracz mógł zaznajomić się z rozgrywką we własnym tempie.

Jeśli chodzi o konta premium, będą one działały w obrębie “starych” serwerów Broken Ranks. “Premki” nie będą przechodziły na nowe serwery. Pomijając fakt, że wprowadzone zostały zmiany w bonusach konta premium i cena również będzie inna, nie chcemy, aby jedni gracze mieli już od początku znaczącą przewagę nad innymi.

Czy skoro wprowadziliście zmiany w questach, to po przeniesieniu kont, będzie można wykonać je raz jeszcze, w nowej wersji?

Do questów weszło sporo zmian - nie tylko w samych dialogach, ale również jeśli chodzi o mechaniki. Część z nich odświeżyliśmy, niektóre zmodernizowaliśmy w takim stopniu, że śmiało można je nazwać nowymi (np. “Krwawe zaloty”). Poza tym questy z Broken Ranks nie są kompatybilne z tymi z Taernu - nie da się tak po prostu przenieść progresu. Wobec tego, przeniesione postaci będą miały wyczyszczone dotychczas wykonane questy, poza prologiem. Na postaciach będzie wykonany quest prologowy (“Ostatni rozkaz”) oraz rozpoczęty quest “Dziwny wojaż”, od momentu zejścia na ląd w Trentis.

Questy powiązane z instancjami/lokacjami, które nie będą dostępne na premierę, nie będą aktywne - zostaną dodane w popremierowych aktualizacjach. Podobnie “Cienie przeszłości”, “Życie snem” (mimo tego, że quest będzie czasowo niedostępny, instancja z nim powiązana będzie dostępna) oraz “Infiltracja”.

Na premierę nie wszystkie instancje będą dostępne. Co z przedmiotami, które pełnią rolę wejściówek na te instancje?

Wejściówki zostaną przeniesione na Broken Ranks razem z innymi przedmiotami. Początkowo nie będzie można z nich skorzystać, ale na pewno nie przepadną.

Czy usuniecie rary zdobyte z bossów niedostępnych w dniu premiery?

Nie będziemy ich usuwać. Rary zdobyte przed 25.01.2022 pozostaną w grze.

Co ze skinami, morphami i pigmentami?

Skiny, morphy i możliwość morphowania będą normalnie dostępne na premierę. Jeśli chodzi o pigmenty, to kolorowane przedmioty, na broken-ranksowych serwerach, zostaną przywrócone do bazowych. Możliwość pigmentowania zostanie dodana po premierze, a wcześniej wykorzystane na “2D” pigmenty zostaną zrekompensowane graczom (wraz z updatem wprowadzającym możliwość kolorowania sprzętu).

Czy Gildie też zostaną przeniesione? Co się w nich zmieni?

Tak, Gildie z “2D” również zostaną przeniesione (a w zasadzie zduplikowane) do Broken Ranks. Niemniej jednak, jak pisaliśmy już wcześniej: “W momencie premiery, na serwerach Broken Ranks, przez jakiś czas niedostępna będzie opcja zakupu działki gildyjnej. Chcemy maksymalnie dopracować mapy działek (początkowo będą wyłączone).”

NPC Konwojent będzie przenosił bezpośrednio do siedziby gildii, która zachowa swoją dotychczasową funkcjonalność, ale w nowej odsłonie. Zwoje teleportacji do Gildii również będą działały.

Dodatkowo wprowadzamy korekty w Wieży Teleportacji i Świątyni Błogosławieństw. Będą dotyczyły dostępnych lokacji i kolejności odblokowywania buffów. Posiadanie ostatniego poziomu tych budynków będzie konieczne, żeby skorzystać ze wszystkich bonusów.

Czy system osiągnięć zostanie przeniesiony?

Osiągnięcia zostaną dodane w popremierowej aktualizacji. Jest to jeden z tych elementów, które są ważne dla graczy i mają ogromny potencjał, a więc chcemy je odpowiednio dopracować. Oczywiście dotychczasowe osiągnięcia nie przepadają (mamy je w bazie), a nowe będą naliczane - po prostu nie będzie do nich podglądu.

Czy wprowadzacie jakieś zmiany w sprzętach?

Tak. Skrypt zmieniający właściwości większości posiadanych sprzętów będzie wdrożony po premierze. Dotyczy to również wyglądu Bólu, Urntsula i Tężca, które do momentu zmiany pozostaną mieczami. W późniejszym czasie zmienimy je na laski. Z bossów oczywiście już od premiery będzie można zdobyć nowe wersje tych przedmiotów.

Czy wraz z premierą wejdą zmiany w umiejętnościach?

Tak, razem z premierą wprowadzimy zmiany w systemie umiejętności. Jest on bardziej złożony niż w “2D”. Łącznie składa się z 21 poziomów na każdą umiejętność. Poziomy te są podzielone na trzy "stopnie wtajemniczenia" - ucznia, adepta i mistrza. Będzie więc można rozwinąć daną umiejętność bardziej niż w “2D”, ale kosztem innej umiejętności - rozwinięcie jednocześnie wszystkich na ostatni poziom nie będzie możliwe.

Zmianie uległa również kolejność ich odblokowywania. Poza tym niektóre umiejętności klasowe zostały poddane mniejszym lub większym korektom. W związku z tym, gracze otrzymają flaszki resetu umiejętności i statystyk.

Czy jest coś jeszcze, czego nie będzie wraz z premierą, a co nie zostało podane wcześniej?

Część informacji znajdziecie w naszym FAQ.

Unikalne skiny sprzętu, przede wszystkim te związane z eventami oraz innymi specjalnymi wydarzeniami, wymagają specjalnej staranności i chcemy je maksymalnie dopracować. W związku z tym w grze zastąpią je inne, tymczasowe skórki.

Podobnie wygląda sytuacja specjalnych petów - Nazgulicy i Borsuka. One również otrzymają tymczasowy wygląd.

W przypadku awatarów, dostępny będzie całkiem inny mechanizm opcji customizacyjnych, więc na pewno ucieszy fakt, że postaciom przeniesionym z “The Pride of Taern” umożliwimy jednorazową, darmową opcję zmiany, abyście mogli cieszyć się nowym wizerunkiem.

Niektóre rzadziej spotykane moby otrzymają tymczasowy wygląd.

Część zleceń uległa zmianie (względem “2D”). W późniejszym czasie dodamy trzy zlecenia, które w momencie premiery nie będą dostępne - od Szulera, Kzahara i Gzergra.

Co z użytkownikami Windowsa w wersji 32bit?

W dniu premiery (we wtorek 25-tego stycznia) pojawi się osobna łatka do wgrania wraz z krótką instrukcją. W niedługim czasie zostanie to zautomatyzowane - aktualnie jesteśmy w trakcie prac nad tym.

Co z dalszymi informacjami nt. monetyzacji?

W poniedziałek opublikujemy ostatni, finałowy tekst dotyczący monetyzacji w Broken Ranks. Znajdziecie tam m.in. informacje na temat “konta premium”, platyny i elementów, które można za nią mieć, a także cen.