Zajęczy Maraton 2024

OSTATNIE WPISY:

Zajęczy Maraton 2024

Jajka? Są. Świąteczna atmosfera? Jest. Żądne krwi króliki-giganty z wielkimi zębiskami? Mamy t… zaraz, chwila, co? No tak, w końcu na horyzoncie maluje się już kolejna edycja Zajęczego Maratonu - eventu, w którym waszym zadaniem jest powstrzymanie hordy przeciwników przed zepsuciem tej wyjątkowej okazji i zebranie jak największej ilości pisanek. Zarezerwujcie więc swój czas, zgarnijcie atrakcyjne nagrody i po prostu bawcie się dobrze! Zajęczy Maraton – czas start!

Jeśli nie mieliście możliwości wzięcia udziału w poprzedniej edycji lub pamięć już nie jest ta sama, to poniżej znajdziecie krótką instrukcję.

Czas trwania

“Zajęczy maraton” potrwa 72h, od 30.03 (godz. 9:00) do 2.04 (godz. 10:00).
Wraz ze startem wydarzenia, w zakładce zadań pojawi się specjalny quest, który zniknie z momentem zakończenia zabawy.

Nagrody i aktywności

Główną nagrodą jest eventowa skórka hełmu. Przybywający zza Haligardu kupcy, zachwyceni kunsztem rzemieślników, nadali mu wdzięczną nazwę Hełm Odrodziciela.

Wystarczy, że spełnicie prośby zmartwionych mieszkańców i stawicie czoła potworom, które sprawiają problemy. Za pomyślne wykonanie 10-ciu zleceń otrzymacie 10 fragmentów manuału (po jednym za każde zlecenie). Złożycie z nich Manuał Króliszała, który wraz z innymi składnikami jest niezbędny do wykonania hełmu. Zlecenia można brać co 80 minut.

*Skórkę Hełm Odrodziciela można zdobyć ze zleceń eventowych.
**Skórka będzie zablokowana w handlu.

Zlecenia zostały dostosowane do przedziału poziomowego. W tym roku będziecie mogli wybrać nie tylko jaki rodzaj nagrody chcecie, ale też trudność zadania. Będą dostępne zarówno wersje łatwiejsze przeznaczone do wykonania samodzielnego lub z niewielką pomocą i trudniejsze, na które zalecane jest zebranie drużyny. Oczywiście za wykonanie trudniejszej wersji przewidziana jest wyższa nagroda.

Za zlecenia, poza fragmentami do Hełmu Odrodziciela, otrzymacie jeszcze jedną nagrodę. Sami decydujecie o jej rodzaju, przed wzięciem zadania: doświadczenie dla postaci, złoto lub doświadczenie dla zwierzaków. W przypadku postaci na 140-tym poziomie, zamiast doświadczenia dla postaci dostępne będzie psychodoświadczenie. Ponadto, zlecenie na doświadczenie dla zwierzaków będzie miało tylko jedną wersję trudności.

W krainach pojawią się także eventowe stwory - w tym jeden całkiem nowy przeznaczony dla najniższych poziomów. Poza doświadczeniem, będziecie mieć szansę zdobyć z nich owadzie mapy, platynowe klucze, esencje, części na Selenę i wiele innych przedmiotów. Trudność mobów i nagroda, którą mogą po sobie zostawić uzależniona jest mniej więcej od krainy, w której się znajdują. W pierwszej kolejności warto zebrać się w grupę, aby wybadać poziom zagrożenia ;)

Miejsca występowania eventowych mobów:

 • Śledziołaki: Przysiółek Trentis, Wioska Rybacka, Podzamcze
 • Wkurzaki: Alaril, Rozdroże nad Alarilem, Posiadłość de Vries, Las Koldów
 • Kurzajki: Thalia Uniwersytecka, Las Orków, Góry Koldów, Wąwóz zakręt
 • Baraniaki: Płaskowyż, Garnizon, Beirn, Stok

Ponadto na niektórych mapach co jakiś czas będą się pojawiać lotni czempioni wyżej wymienionych potworów. Będzie szansa na zdobycie z nich różnych przedmiotów użytkowych.

To nie wszystko. Na mapach na pewno zauważycie kolorowe pisanki, które polecamy podnosić. Zebrane jaja wylądują w ekwipunku, a pewne ich ilości będą wymagane do stworzenia Hełmu Odrodziciela. Dodatkowo istnieje szansa, że z jajka “wykluje się” zwykły, “biały” przedmiot, który będzie można założyć lub po prostu sprzedać za złoto w każdym sklepie (np. u Woberga w Trentis).

Na serwerach, dla graczy z poziomem 140, zostanie włączony konwerter nadmiaru doświadczenia na psychodoświadczenie (dotyczy wyłącznie Baraniaków i Króliszałów).

Ponieważ pisanki są rzadko spotykane w Haligardzie, po zakończeniu eventu pojawi się NPC “Pawlo Kokolio”, który będzie je wymieniał na losowe (rodzajem i ilością) nagrody, takie jak wejściówki na bossy, platynowe klucze czy inne użyteczne przedmioty.

Zlecenia eventowe i szczegóły

Zlecenia na skórkę otrzymacie od:

 • Aleksandra przy wieży Sarmatynów (poziomy 1-29),
 • Wiedźmy Hoberl na Bagnach (poziomy 30-65),
 • Izdirula Althi przed wejściem do Lasu Orków (poziomy 66-89),
 • Malusa na Płaskowyżu (poziomy 90-109),
 • Berera w Garnizonie (poziomy 110-139),
 • Reni w Beirn (poziom 140).

*Szczegóły dotyczące składników do stworzenia skórki dostaniecie od powyższych NPC-ów, więc warto ich wysłuchać.

**U powyższych NPC wymienicie także fragmenty manuału na kompletny Manuał Króliszała niezbędny do wytworzenia skórki.

Skórkę z zebranych składników możecie stworzyć u:

 • Kowala Woberga w Trentis (poziomy 1-29 oraz 30-65),
 • Frahlumpa w Norze Dveirów (poziomy 66-89),
 • Borghildy w Kemenak (poziomy 90-109),
 • Alwana na Płaskowyżu (poziomy 110-139),
 • Versteina w Beirn (poziom 140).

Pawlo Kokolio, wymieniający pisanki na losowe nagrody, pojawi się dnia 2.04 o godz. 10:10 w Trentis, Beirn i pod Kemenak. Niestety spieszno mu do rodzinnych stron, więc ruszy w dalszą drogę dnia 9.04 (godz. 10:00).

Skórki

Skórki eventowe z poprzednich lat oraz nowe skórki peleryny (Kwietny Woal) i butów (Przebiśniegi) pojawią się w sklepie premium wraz z eventem. Będą dostępne do 9.04. do godz. 10.00.

Peleryna, buty i hełm (który nie będzie umieszczony w sklepie – musicie go zdobyć własnymi siłami) są kolejnymi częściami zestawu wprowadzonego rok temu.

undefined

Przebieg eventu zależy właściwie od tego, w jaki sposób chcecie spędzić czas i na czym zależy Wam najbardziej. Jedni potrzebują więcej doświadczenia, drudzy chcą wzmocnić swoje zwierzaki, a jeszcze inni wolą skupić się na zdobywaniu złota czy użytecznych przedmiotów. Pamiętajcie: najważniejsza jest dobra zabawa w zacnym gronie! Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie ;)