Zajęczy Maraton

OSTATNIE WPISY:

Zajęczy Maraton

Wielkimi krokami – choć bardziej tu pasuje określenie “susami” – zbliżamy się do kolejnego eventu w Broken Ranks. “Zajęczy maraton” tuż za rogiem – weźcie udział w wyścigu z czasem, zgarnijcie nagrody i bawcie się dobrze!

Obywatele, którzy zazwyczaj snują się po swoim zabłoconym mieście bez nadziei na lepsze jutro, tym razem zerkają na siebie z nieśmiałymi uśmiechami w oczekiwaniu na świąteczne wydarzenia. Rzadko kiedy da się odczuć tak wielką ekscytację! Coś jednak zwabiło niespotykane dotąd stwory, które rozprzestrzeniły się na terenach różnych krain, zakłócając przy tym proces przygotowań. Jesteście dumnymi Taernijczykami i nie straszna Wam żadna bestia – do dzieła!

Czas trwania


“Zajęczy maraton” potrwa 72h, od 16.04.2022 (godz. 9:00) do 19.04.2022 (godz. 9:00).

Wraz ze startem wydarzenia, w zakładce zadań pojawi się specjalny quest, który zniknie z momentem zakończenia zabawy.

Nagrody i aktywności


Główną nagrodą jest eventowy skin (skórka) spodni. Przybywający zza Haligardu kupcy, zachwyceni kunsztem rzemieślników, nadali mu wdzięczną nazwę “Skoki Zajęczyciela”.

Wystarczy, że spełnicie prośby zmartwionych mieszkańców i stawicie czoła potworom, które sprawiają problemy. Za pomyślne wykonanie 10-ciu zleceń otrzymacie 10 fragmentów manuału (po jednym za każde zlecenie). Złożycie z nich Manuał Króliszała, który wraz z innymi składnikami jest niezbędny do wykonania spodni. Zlecenia można brać co 80 minut.

*Skórkę spodni można zdobyć jedynie w trakcie trwania wydarzenia.
**Skórka będzie zablokowana w handlu.

Za zlecenia, poza fragmentami do “Skoków Zajęczyciela”, otrzymacie jeszcze jedną nagrodę. Sami decydujecie o jej rodzaju, przed wzięciem zadania: doświadczenie postaci, złoto lub doświadczenie dla zwierzaków. W przypadku postaci na 140-tym poziomie, zamiast doświadczenia dla postaci dostępne będzie psycho doświadczenie (dla tzw. psycho rarów). Trudność zleceń została dostosowana do przedziału levelowego.

W krainach pojawią się także eventowe stwory, z których, poza doświadczeniem, macie szansę zdobyć owadzie mapy, platynowe klucze, esencje, części na Selenę i wiele innych przedmiotów. Trudność mobów i nagroda, którą mogą po sobie zostawić uzależniona jest mniej więcej od krainy, w której się znajdują. W pierwszej kolejności warto zebrać się w grupę, aby wybadać poziom zagrożenia ;)

Miejsca występowania eventowych mobów:

 • Wkurzaki: Alaril, Rozdroże nad Alarilem, Posiadłość de Vries, Las Koldów,
 • Kurzajki: Las Orków, Góry Koldów, Wąwóz zakręt, Płaskowyż,
 • Baraniaki: Garnizon i Beirn.


Ponadto w Beirn, co jakiś czas, będzie pojawiał się lotny czempion “Barani Łeb”, z którego macie szansę zdobyć np. dielektryki czy reole.

undefined

To nie wszystko. Na mapach na pewno zauważycie kolorowe pisanki, które polecamy podnosić. Zebrane jaja wylądują w ekwipunku, a pewne ich ilości będą wymagane do stworzenia “Skoków Zajęczyciela”. Dodatkowo istnieje szansa, że z jajka “wykluje się” zwykły, “biały” przedmiot, który będzie można założyć lub po prostu sprzedać za złoto w każdym sklepie (np. u Woberga w Trentis).

Na serwerach Ostlor, Tolnor, Pavar oraz Thalia, dla graczy z poziomem 140, zostanie włączony konwerter nadmiaru doświadczenia na psycho doświadczenie (dotyczy wyłącznie Baraniaków i Króliszałów).

Ponieważ pisanki są rzadko spotykane w Haligardzie, po zakończeniu eventu pojawi się NPC “Pawlo Kokolio”, który będzie je wymieniał na losowe (rodzajem i ilością) nagrody, takie jak flasze ulepszeń, platynowe klucze czy inne użyteczne przedmioty.

Zlecenia eventowe i szczegóły


Zlecenia na skin otrzymacie od:

 • Aleksandra przy wieży Sarmatynów (poziomy 1-29),
 • Wiedźmy Hoberl na Bagnach (poziomy 30-65),
 • Izdirula Althi przed wejściem do Lasu Orków (poziomy 66-89),
 • Malusa na Płaskowyżu (poziomy 90-109),
 • Berera w Garnizonie (poziomy 110-139),
 • Reni w Beirn (poziom 140).


*Szczegóły dotyczące składników do stworzenia skórki dostaniecie od powyższych NPC-ów, więc warto ich wysłuchać.
**U powyższych NPC wymienicie także fragmenty manuału na kompletny Manuał Króliszała niezbędny do wytworzenia skinu.

Skórkę z zebranych składników możecie stworzyć u:

 • Kowala Woberga w Trentis (poziomy 1-29 oraz 30-65),
 • Frahlumpa w Norze Dveirów (poziomy 66-89),
 • Borghildy w Kemenak (poziomy 90-109),
 • Alwana na Płaskowyżu (poziomy 110-139),
 • Versteina w Beirn (poziom 140).


Pawlo Kokolio, wymieniający pisanki na losowe nagrody, pojawi się dnia 19.04.2022 o godz. 9:10 w Trentis, Beirn i pod Kemenak. Niestety spieszno mu do rodzinnych stron, więc ruszy w dalszą drogę dnia 24.04.2022 (godz. 9:00).

Skiny w sklepie


Skórki eventowe z poprzednich lat (z The Pride of Taern) zostaną przeniesione do Broken Ranks i umieszczone w sklepie premium (dotyczy nowych serwerów).

Na wszystkich serwerach do sklepu premium dojdzie całkiem nowy skin zbroi – “Kubrak Baraniaka”.

undefined

Dopełnieniem zestawu jest skórka spodni (“Skoki Zajęczyciela”), która nie będzie dostępna w sklepie – można ją zdobyć własnymi siłami, o czym mamy nadzieję przeczytaliście wcześniej.

Przebieg eventu zależy właściwie od tego, w jaki sposób chcecie spędzić czas i na czym zależy Wam najbardziej. Jedni potrzebują więcej doświadczenia, drudzy chcą wzmocnić swoje zwierzaki, a jeszcze inni wolą skupić się na zdobywaniu złota czy użytecznych przedmiotów. Pamiętajcie: najważniejsza jest dobra zabawa w zacnym gronie! Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie ;)