Sprzęt i nowa instancja - dalsze prace

OSTATNIE WPISY:

Sprzęt i nowa instancja - dalsze prace

Reforma sprzętu

Pod koniec stycznia przedstawiliśmy Wam koncept zmian dotyczący legendarnych przedmiotów. W większości odebraliście go pozytywnie, dając mnóstwo feedbacku, za który bardzo dziękujemy. Teraz zapewne jesteście ciekawi, jak idą prace i, przede wszystkim, kiedy właściwie nowości znajdą się na serwerach?

Ze względu na ogrom zmian zdecydowaliśmy się podzielić temat reformy na kilka etapów, ponieważ chcemy, abyście mogli stopniowo przyzwyczajać się do wprowadzonych zmian. Pierwsza aktualizacja odbędzie się w pierwszej połowie kwietnia. To właśnie wraz z nią możecie się spodziewać największych i najważniejszych zmian. Później stopniowo będziemy wprowadzali kolejne funkcje, rozszerzając tym samym możliwości customizacji sprzętu.

Co wejdzie w pierwszej kolejności? Oczywiście cały system osadzania modyfikatorów w rarach, wraz z możliwością ich wyciągania, zmiany i łączenia. Zaimplementowany zostanie również nowy sposób zdobywania psychodoświadczenia: odtąd będziecie rozwijać wybrany modyfikator, a nie sprzęt. Umożliwią to modyfikatory, funkcjonujące jako osobne przedmioty, czyli tzw. drify. Sprzęt legendarny otrzyma specjalne sloty do ich osadzania – będziecie mogli dowolnie wybierać, jakiego rodzaju drif umieścić w swoim sprzęcie.

Już znajdujący się na serwerach sprzęt legendarny zostanie zmieniony tak, żeby działał on w nowym systemie, a do tego otrzyma niezbędne modyfikacje swoich statystyk. Zostaną też dodane wymagania do synergetyków.

undefined

Nowością w tej kwestii jest wprowadzenie ograniczeń co do kumulowania się efektów. Do pewnego progu drify tego samego rodzaju będą kumulowały się normalnie. Po jego przekroczeniu każdy kolejny drif danego typu, który znajdzie się w sprzętach na postaci, będzie dodawał mniejszą ilość tzw. psychoefektu, niż wynika to z jego właściwości. Dodatkowo nie będzie można włożyć dwóch takich samych drifów do jednego sprzętu. Każdy sprzęt będzie posiadał również określoną pojemność drifową. Oznacza to, że nie będzie można w jednym sprzęcie umieścić samych supersilnych drifów. Trzeba będzie kombinować z ich dobieraniem tak, aby nie przekroczyć pojemności danego sprzętu.

Jest to odpowiedź nie tylko na nasze, ale również Wasze wątpliwości, dotyczące buildów postaci robionych pod kilka konkretnych efektów. Wprowadzane rozwiązanie powinno zablokować tworzenie postaci OP – działanie ukierunkowane na kumulowanie potęgi pojedynczych modyfikatorów niekoniecznie będzie opłacalne. Jednak pozostanie możliwość swobodnego dostosowywania postaci pod siebie za pomocą różnorodnych modyfikatorów. Zakładamy, że to rozwiązanie zniweluje skrajne buildy i zachęci do większej różnorodności ekwipunku.

Aktualnie aktywnie testujemy omawiane mechaniki (już w szerszym gronie testerów) i dobieramy docelowe wartości. Oczywiście równolegle pracujemy także nad resztą rozwiązań, które zostaną wdrożone w kolejnych aktualizacjach.

Następnie planujemy wprowadzić alternatywę dla klasycznego ulepszania (przedmiot analogiczny do drifów, do umieszczania w dodatkowym slocie, ale dający same statystyki zamiast modyfikatora psychoefektu) oraz tzw. gwiazdkowanie rarów i funkcje z tym związane. W międzyczasie wejdą również zapowiadane poziomy instancji, które umożliwią zdobycie sprzętu lepszej jakości. Na koniec chcemy zostawić epiki v2 i sposób ich pozyskiwania. W trakcie wprowadzania zmian będziemy też pracować nad innymi kwestiami, takimi jak dodatkowe unikalne właściwości dla rarów, mechanika setów czy sprzęt sklepowy na wyższe poziomy.

Nowa instancja
Najsilniejszych graczy zapewne ciekawi co się dzieje w sprawie nowej instancji, przeznaczonej na najwyższe poziomy. Dzieje się, i to sporo, chociaż… za wiele zdradzić nie możemy, by nie odbierać Wam frajdy z jej rozgryzania. ;) Tak jak wspominaliśmy w styczniu, sięgnęliśmy do szuflady pomysłów, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Znaleźliśmy tam krainę, która aż prosiła się o wykorzystanie. Rzecz jasna, będzie nieco podrasowana i pozmieniana na potrzeby nowej instancji, jednak koncept okazał się bardzo inspirujący.

undefined

Jako że dawno nie robiliśmy czegoś zupełnie nowego, to tym przyjemniej było uczestniczyć w prawdziwej burzy mózgów, podczas której każdy rzucał pomysłami na temat instancji i samego bossa. Gdzie to jest i jak tam wejść? Co może się tam kryć i skąd się wzięło? Jak ma działać? My już to wszystko wiemy, ale chętnie poczytamy Wasze teorie na ten temat. Może komuś uda się zgadnąć. ;)

A tu jeden z ważniejszych przeciwników – Hellar:

undefined

Instancja, oczywiście, będzie skonstruowana pod prawdziwych koxów. Niech Was nie zwiedzie stosunkowo mała powierzchnia – boss nie będzie grzecznie czekał z otwartymi ramionami. Zanim się z nim zmierzycie, będziecie musieli nieco pogłówkować, rozwiązać kilka zagadek i pokonać różnorakich przeciwników. A gdy już Wam się to uda… cóż, trzymajcie gardę wysoko, bo łatwo się nie podda. ;)