Pierwsza rocznica premiery Broken Ranks

OSTATNIE WPISY:

Pierwsza rocznica premiery Broken Ranks

Witajcie, Taernijki i Taernijczycy!

Za kilka dni, bo już 25-tego stycznia, minie równo rok od premiery! Był to okres wielu zmian w świecie Broken Ranks. Bardzo intensywny, ale zarazem niezwykle satysfakcjonujący czas.

Uzupełniliśmy content, dodaliśmy sporo nowych rzeczy i wprowadziliśmy wiele przydatnych funkcjonalności. Na szczególne wyróżnie zasługuje Wasze zaangażowanie i wsparcie. Z każdą aktualizacją otrzymywaliśmy od Was solidny feedback i mnóstwo pomysłów. Zresztą… Po każdym changelogu oznaczamy na Discordzie to, co zostało uwzględnione z Waszych sugestii. DZIĘKUJEMY!

Rok za nami - Broken Ranks w liczbach

Zastanawialiście się kiedyś ile prezentów rozpakowali (nie)grzeczni Taernijczycy podczas Eventu Zimowego, jak wygląda podział frakcji czy jaka ilość surowców została wpłacona do gildii? Jeśli tak, to mamy dla Was kilka interesujących odpowiedzi. Rocznica premiery to doskonała okazja, żeby podzielić się z Wami najciekawszymi danymi, więc poniżej znajdziecie infografikę.


undefined

To oczywiście nie wszystko. Prosiliście również o bardziej szczegółowe dane dotyczące ulepszeń ekwipunku, zwierzaków, synergetyków i wielu innych aspektów. Może lepiej zerknijcie sami. Link do arkusza znajdziecie poniżej:

[LINK]

*Dane dotyczą okresu od premiery do 19.01.2023

Kapsuła czasu, czyli jak rozrastał się świat Broken Ranks

Chcieliśmy nie tylko uzupełnić kontent z The Pride of Taern, ale też ulepszyć go, tchnąć nowe życie i dodać w świeżej odsłonie, bez zatracania klimatu, który wcześniej przyciągnął multum graczy do naszego świata. Już po ilości rejestracji około premierowych było widać, że Broken Ranks ma coś w sobie.

Zanim przejdziemy do rocznicowych niespodzianek i aktywności, chcielibyśmy żebyście tę część wpisu potraktowali jak kapsułę czasu, którą właśnie odkopaliście po roku.

Wraz z pierwszą aktualizacją, która skupiała się wokół działek gildyjnych, mogliście usytuować siedziby w klimatycznych miejscach - od sielankowego do mrocznego, rodem z dark fantasy. Patrzyliście jak Gildie ewoluowały dzięki Waszej wzajemnej współpracy - z drewnianych grodów powstały solidne i cieszące oko folwarki. Wokół nich tworzyły się równie mocne i piękne więzi, a także mniejsze społeczności zaprawionych w walce kompanów.

Po kolejnej aktualizacji, ramię w ramię z Arkanegrinem i niezastąpionymi towarzyszami, krok po kroku odkrywaliście tajemnicę Zamku Gastelhof, idąc tropem jego władcy. Mroczne sztuki, makabryczne wydarzenia i magiczne praktyki zawsze pozostawiają jakiś ślad. Meandry ponurych historii przywiodły Was do siedziby Ducha Zamku. Było epicko? Stawiamy, że niemal każdy wczuł się w klimat “Ars Moriendi”. ;)

Nadszedł czerwiec, a razem z nim Targowisko, które wyczekiwaliście z nieskrywaną niecierpliwością. Handel rozkwitał, a kupowanie i sprzedawanie przedmiotów szło sprawniej niż kiedykolwiek. Ale co najważniejsze, kiesa wypełniała się znacznie szybciej - oj tak, są wśród Taernijczyków prawdziwi bogacze, są. ;)

Końcówka czerwca zwiastowała wędrówkę przez mrok Przeklętego Lasu aż do źródła makabrycznych wydarzeń, które spędzały mieszkańcom Alarilu sen z powiek. Dowiedzieliście się, kto pociągał za sznurki stając naprzeciw Władcy Marionetek. Ponadto dodaliśmy pierwszą część systemu osiągnięć, rozpoczynając wyścig - gratulacje dla plasujących się na najwyższych pozycjach rankingów!

Sierpień był miesiącem smoka i sztuki wojennej. Paraliżujący chłód, skute lodem kamienne sale, Smoczy Strażnicy, a nawet sam Valdarog nie dał rady zabić taernijskiego ducha. Otworem stanęła również Arena, a wraz z nią wystartowała Międzyserwerowa Liga Turniejowa, podczas której każdy z Was może pokazać swoją siłę, a jednocześnie zdobyć atrakcyjne nagrody.

Grudzień - czas decyzji. Każda frakcja szukała nowych członków, a przed Wami stanęły nowe możliwości. Jako fani dobrej bitki mogliście zaangażować się w walkę i zyskać na tym, co sprawia Wam przyjemność. A jeśli zależało Wam na spokojniejszej, acz równie ekscytującej przygodzie, bez nieustannego oglądania się przez ramię, to… śmiało, żaden problem! System frakcyjny i wprowadzony tryb pokojowy każdemu przyniósł coś dobrego. Z kolei w niemal zapomnianym Laboratorium czaiło się kolejne zagrożenie… Zeszliście na niższe poziomy placówki i dotarliście do Aqua Regis, tocząc epicką batalię o bezpieczeństwo Alarilu.

Cóż to był za rok! Pozostało podsumować najważniejsze rzeczy dodane od premiery:

 • 4 duże instancje bossowe wraz z legendarnymi przedmiotami, które możecie zdobyć pokonując głównych przeciwników,
 • questy wprowadzające w klimat i historię dodanych instancji,
 • system osiągnięć,
 • Targowisko,
 • Arena PvP, turnieje i Międzyserwerowa Liga Turniejowa z nagrodami,
 • klimatyczne questy poboczne,
 • pierwsza część balansu profesji,
 • możliwość nałożenia skórek zmieniających wygląd zwierzakom,
 • 4 okolicznościowe eventy,
 • reforma PvP - zmiana dotychczasowego systemu na frakcyjny,
 • mnóstwo poprawek i usprawnień (w tym tych, na które zwracaliście uwagę).

Twarzą w twarz ze społecznością

Brzmi groźnie, ale prawda jest taka, że spotkania na żywo to nie lada gratka nie tylko dla fanów tytułu, ale i dla nas. W ubiegłym roku mieliśmy okazję spotkać się na TaernCon oraz PGA (Poznań Game Arena) i… cóż mamy powiedzieć, w Waszym towarzystwie nawet Jabcokówka Romana smakuje niczym Dom Perignon. ;) Dziękujemy za masę pozytywnych wspomnień i potężnego (oczywiście pozytywnego) kopa do działania!

Jeśli chcecie cofnąć się w czasie do TaernConu:

A może powspominamy PGA?

[LINK do galerii zdjęć]

Do następnego i ku przygodzie!

Po jednej nutce proszę! Muzyka, czyli dusza tytułu

W wiadomościach prywatnych oraz komentarzach często chwaliliście muzykę, dając do zrozumienia, że jest niezwykle klimatyczna i pomaga zanużyć się w świecie Broken Ranks. Korzystając z okazji, wspomnimy, że stosunkowo niedawno na Youtube zagościła pełna ścieżka: TUTAJ.

Muzykę uznaje się za jedną z najsubtelniejszych form przekazu… A co dopiero, gdy tworzy ją prawdziwy mistrz, prawda? Zanurzcie się w dźwiękach Kamila Ormana-Janowskiego, który za sobą ma lata doświadczenia, a poza Broken Ranks pracuje przy jeszcze innym, znanym tytule, Path of Exile.

Broken Ranks na tapecie

Pamiętacie, kiedy po raz pierwszy opublikowaliśmy nasz keyart? Wówczas pytaliście, czy moglibyśmy zrobić z niego tapetę na telefon. Świetny pomysł! Musimy się przyznać, że sami również skorzystaliśmy - aktualnie telefony w bazie Whitemoon przyozdobione są artami z Broken Ranks stworzonymi przez nasz zespół graficzny.

Przygotowaliśmy trzy wzory w różnych rozdzielczościach, pod PC i urządzenia mobilne:

 • klimatyczny keyart, który mieliście już okazję podziwiać, - kliknij TUTAJ, aby pobrać,
 • Ghadirę (kontemplującą nad sensem życia i śmierci?) - kliknij TUTAJ, aby pobrać,
 • Deona, który wreszcie uzyskał spokój ducha - kliknij TUTAJ, aby pobrać.

Poniżej mały podgląd:


undefined


undefined


undefined

Mamy nadzieję, że będą Wam dobrze służyć i przypominać o ulubionym tytule.

Wreszcie… Świętujemy!

A teraz coś, co Taernijczycy lubią najbardziej, czyli rocznicowe atrakcje. ;)

Premka dla każdego!
Zacznijmy od tego, że każdy aktywny, logujący w ciągu ostatnich 30-tu dni, gracz otrzyma bonusowe 7 dni konta premium. W przypadku, gdy posiada już premium, zostanie ono przedłużone o 7 dni. Z kolei osoby, które nie zalogowały do gry w ciągu ostatnich 30-tu dni otrzymają link do aktywowania bonusu wraz z mailingiem. Dodatkowy czas konta premium zostanie dodany 25-tego stycznia.

Obudź w sobie artystę
Przygotowaliśmy dla Was konkurs artystyczny, w którym za pierwsze trzy miejsca (z każdej kategorii) możecie zgarnąć “PLATYNOWE” nagrody. Na pewno macie w sobie pokłady kreatywności i wyobraźni, więc warto spróbować swoich sił, zgodnie z powiedzeniem “nie grasz, nie wygrasz”. ;)

Przewidujemy trzy kategorie:

 • literacka (dowolny utwór literacki), 
 • plastyczna (dowolny styl graficzny),
 • wideo (nagranie filmu lub piosenki).

 

Poniżej zamieszczamy obowiązujące zasady:

 • sugerowane języki: polski lub angielski (w konkursie może brać udział każdy gracz, bez względu na serwer),
 • praca musi być związana z Broken Ranks,
 • prace muszą być zgodne z regulaminem gry, zabronione są wulgaryzmy, obrazy i treści niezgodne z prawem. Więcej znajdziecie na https://brokenranks.com/regulamin/
 • zgłoszenia należy przesyłać do 01.02.2023 na adres [email protected], temat wiadomości: Konkurs Artystyczny / Art Contest,
 • prosimy o uwzględnieniu nicku i serwera w treści maila,
 • w razie potrzeby zastrzegamy sobie prawo do nagrodzenia większej ilości osób w ramach wyróżnienia,
 • wyniki ogłosimy w ciągu 7 dni roboczych od momentu zakończenia konkursu.

Kolekcjoner rarów - 2 tygodnie z bossami
Waszym zadaniem jest zdobycie kompletu rarów z określonych bossów. Zabawa jest ograniczona czasowo, a nagrody atrakcyjne, więc nie ma na co czekać. ;) Poniżej znajdziecie link do formularza zgłoszeniowego google, w którym przedstawione są również zasady, bossy w danych przedziałach poziomów postaci i oczywiście nagrody.

Czas trwania: 25.01 (od godz. 00:01) - 08.02 (do godz. 23:59).

Link do formularza: KLIK.

Urodziny po koldziemu
Już sama nazwa sugeruje, cóż to będzie za rozrywka. Gdy koldzia berbelucha wejdzie za mocno, rozkręca się prawdziwe przedstawienie - to, co nasi przyjaciele z Kemenak cenią najbardziej, czyli dobra bitka. Udajcie się do Naganiacza (NPC rezydującego w ważniejszych lokacjach świata - Trentis, Alaril, Kemenak, Garnizon, Beirn), a on udzieli Wam ogólnych informacji. Otrzymacie też żetony potrzebne do udziału w zabawie - tzw. fyrki. Naganiacz przeniesie Was do Mordowni, a stamtąd Gzergr już przejmie pałeczkę, objaśniając dokładne zasady.

**Pamiętajcie, że Urodziny po koldziemu to quest, a więc zostanie dodany do zakładki questowej Waszych postaci (nie zapomnijcie zerknąć).

Start 25.01 (środa) o 10:00
Koniec 29.01 (niedziela) o 22:00

To nie wszystko, bo:

 • W dniach 25.01 - 01.02 (codziennie o godz. 14:00) będziemy przeładowywać asortyment wszystkich NPC.
 • 25.01 o 14:00 zresetujemy czasy wejść na instancje Seleny i Aqua Regis.

Na sam koniec warto dodać, że z tej okazji planujemy opublikować rocznicowy trailer specjalnie dla Was i dla wszystkich tych, którzy nie znają Broken Ranks (nie wiedzą co tracą, więc niech się dowiedzą i zrehabilitują!).

Korzystając z okazji, zapraszamy Was serdecznie na nasze social media, w tym Instagrama oraz TikToka!

Jeszcze raz dziękujemy za to, że jesteście z nami. Życzymy wielu epików, rarów, masy złota i platyny, a przede wszystkim wspaniałych przygód w zacnym towarzystwie.