Monetyzacja cz.1: waluta premium

OSTATNIE WPISY:

Monetyzacja cz.1: waluta premium

Witajcie! Wielu z Was nie miało styczności z naszą wcześniejszą produkcją, a samo Broken Ranks widzieliście jedynie na filmikach i screenach. Sporą dawkę podstawowych informacji na temat tytułu znajdziecie w naszym FAQ, które w miarę potrzeb będziemy aktualizować na bieżąco. Tam krótko odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, wśród których wiele dotyczyło monetyzacji i waluty premium.

Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest ona jednym z ważniejszych tematów, którego do tej pory jeszcze nie wyjaśniliśmy odpowiednio wyczerpująco. Będziemy robić to na raty, aby w jasny sposób przekazać na jakiej zasadzie funkcjonować będzie monetyzacja w Broken Ranks.

Platyna

Zacznijmy od tego, że w Broken Ranks rolę waluty premium spełnia tzw. platyna. W żadnym wypadku nie jest wymagana, aby cieszyć się rozgrywką. W tym momencie na pewno sobie myślicie: “Każdy tak mówi na początku, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie reklamowałby swojego tytułu, jako pay to win”. Oczywiście jest w tym sporo racji, ALE…

  • w Broken Ranks waluta premium jest uwolniona w handlu, zatem możecie ją pozyskać od innych graczy za złoto (bezpłatna waluta w grze), dowolne przedmioty lub nawet za darmo, jeśli druga strona się na to zgodzi,
  • model występujący w Broken Ranks bazuje na ponad 10-letnim doświadczeniu. W naszej poprzedniej produkcji (The Pride of Taern) istnieje identyczny system i trzeba wspomnieć, że sprawdził się bardzo dobrze, zyskując aprobatę społeczności.


Podsumowując: W Broken Ranks wystarczy skorzystać ze swojego zmysłu kupieckiego i dokonać wymiany satysfakcjonującej obie strony.

Przykład:
Udało Wam się odłożyć trochę złota, albo wyfarmić miecz, hełm czy inny przedmiot z bossa? Świetnie, na pewno ktoś ich potrzebuje! Możesz wymienić to złoto czy miecz z innym graczem na surowce, brakujący hełm, albo... platynę, naszą walutę premium. Jak widać, klasyczny handel - platyna funkcjonuje jako jeden z wielu przedmiotów, którym można dowolnie operować.

Formy platyny

Platyna, jako przedmiot, występuje w tzw. paczkach (“platynowa paczka”). W grze obecne są w dwóch wariantach: po 10 oraz 50 sztuk platyny w paczce. Nie ma żadnego limitu ilości posiadanych platynowych paczek, ani też restrykcji związanych z handlem nimi.

Jak ją zdobyć w grze?

Oprócz handlu między graczami, za przedmioty i złoto, platynę w grze można zdobyć też w inny sposób:

  • za awansowanie postaci na określone poziomy,
  • w ramach nagród podczas eventów.


Cały content dostępny jest bez wymogu platyny, a wszystko to, co najlepsze można zdobyć jedynie własnymi siłami - z bossów, mobów specjalnych, poprzez handel z graczami oraz crafting.

Przedstawiliśmy Wam czym jest platyna i jak działa, natomiast w kolejnym wpisie dowiecie się na co możecie ją wydać.