Jak minął TaernCon 2023? Relacja z jubileuszowego zlotu

OSTATNIE WPISY:

Jak minął TaernCon 2023? Relacja z jubileuszowego zlotu

Siemanko, Taernijki i Taernijczycy!

Z tej strony Silka z relacją z TaernConu 2023. Opowiem Wam o tym, co się działo na tegorocznym zlocie, kto zgarnął zwycięskie tytuły w poszczególnych konkursach, a także gdzie możecie zdobyć gadżety Broken Ranks (w tym koszulki, o które tak często pytacie 🙂) i wieeeele innych rzeczy.

W tym roku zlot cieszył się wyjątkową frekwencją. Pobiliśmy wszystkie rekordy poprzednich zlotów, a za rok spodziewamy się Was jeszcze więcej. Przyjemnie zaskoczył nas fakt, że zestawienie starszych graczy do nowych rekrutów było mniej więcej 50/50, bo to oznacza, że powiększamy naszą brokenranksową społeczność i, co za tym idzie – jest więcej frajdy zarówno z rozrywki online, jak i spotkań offline. Dziękujemy Wam za to! 🙂

W tym roku taernijska uczta odbyła się na terenie Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu. Pierwsi uczestnicy i uczestniczki zaczęli schodzić się już o 15:30, dlatego postanowiliśmy rozpocząć imprezę troszkę wcześniej. Przy wejściu można było odebrać plakietkę z nickiem oraz zapisać się na pierwszy w historii zlotów turniej PvP z Broken Ranks (o nim będzie dalej).

Następne półtorej godziny minęły przy biesiadowaniu na zewnętrznym podwórzu Browaru przy kawie, lemoniadzie lub mocniejszych trunkach z baru. O 17 teren wypełnił miarowym dźwiękiem bębna – nasz Zaklinacz Kruków dawał znać, że rozpoczynamy część oficjalną. 

undefined

Wkroczyliśmy grupą do pierwszego korytarza podświetlonego, niczym oczy Utorczyków, na fioletowo. Na ścianie po prawej stronie, w otoczeniu sieci żeglarskich, można było zobaczyć broń zwycięzców konkursu cosplay TaernCon 2022 – żmija (Kafelcio) i kosę śmierci (Ruukk). Następny korytarz przypominał Wioskę Druidów, gdyż był podświetlony na zielono, a na ścianach znajdowały się lampki-świetliki. Tutaj też czekało na Was stoisko z wyborowym taernijskim piwem, którym mogliście się częstować przez cały zlot. Od razu za tym znajdowała się główna sala. Pod sufitem zostały zawieszone ogromne żagle, oświetlone w kolorze klas postaci z Broken Ranks.

undefined

Gdy wszyscy już zdążyli wybrać sobie miejscówkę do stacjonowania, pod dźwięki bębna na scenę wkroczył nasz niezawodny od lat Dawid. Tylko szybko podpowiem, że wywiadzik z nim (i nie tylko!) już niedługo znajdzie się na naszym YouTube w poświęconym TaernConowi 2023 filmiku i... lecimy dalej! Po krótkim przywitaniu od prowadzącego i naszych ojców założycieli – Dryga, Torgerda i Pana Tomasza – rozpoczęło się losowanie ośmiu śmiałków, którzy wyrazili chęć uczestniczenia w turnieju. 

undefined

Trwał on w zasadzie całą oficjalną część zlotu, bo walki rozgrywały się pomiędzy poszczególnymi punktami programu. Fragmenty zobaczycie na filmikach pozlotowych, a po więcej zapraszamy na TaernCon 2024. 😁 Od siebie powiem, że turniej wywołał mnóstwo emocji, widownia krzyczała, huczała i kibicowała, jak to potrafią jedynie Taernijczycy i Taernijki, czyli po-tę-żnie! Każdemu starciu towarzyszyły liczne oklaski, słowa wsparcia, a także rady od najbardziej zaangażowanych w grę osób. Atmosfery dodawała muzyka z Broken Ranks oraz bezustannie grający na bębnach Zaklinacz Kruków, dzięki czemu czułam się jak na prawdziwej PvP arenie. 

undefined

Do półfinału udało się dobrnąć graczom: Paskudna, MatriśMag i Gromak. Przeciwnik Paskudnej chyba jednak nie był w stanie oprzeć się labiryntowi Browaru i nie zjawił się na walkę, więc Paskudna wygrał walkowerem walkę o III miejsce.

Finalną walkę stoczyli między sobą MatriśMag (MO) i Gromak (BB). Nie było łatwo, potrzeba było aż 5. tur do ustalenia najpotężniejszego PvP-owicza tego roku, ale Mag Ognia jednak zdołał w ostatniej chwili podsmażyć Barbę z wynikiem 3:2. A, i niech Was nie zdziwi wybór profesji – przed rozpoczęciem turnieju każdy uczestnik musiał wybrać profesję, którą zagra na poszczególnych etapach. No bo wiecie, kto chciałby oglądać turniej z samymi druidami? :D A poza tym – który Taernijczyk czy Taernijka nie lubi wyzwań?

undefined

Wisienką na torcie całego wydarzenia, imho, został jednak konkurs Cosplay TaernCon 2023. To było coś naprawdę niesamowitego. Jeśli rok temu mieliśmy, co prawda kozackich, ale jedynie trzech uczestników, to tym razem zawitało do nas aż 13 osób. Z jakiegoś powodu absolutnym hitem tego zlotu była klasa Rycerzy – na 5 lvl jak i na 100, w odsłonie kobiecej i męskich, morfowane, klasyczne i jakie tylko człowiek mógłby wymarzyć. Jednak nie zabrakło i innych klas (o tym niżej), a także bossów, NPC-ów (Wiła skradła serduszka widowni <3), a nawet petów (był świecący się Sol!). Oceniać robotę cosplayerów przyszło naszym ojcom założycielom oraz kilku osobom z widowni.

undefined

Jak dla mnie – każdy cosplay, niezależnie od złożoności stroju, był absolutnym sztosem. Tutaj wrzucę Wam tylko fotkę zwycięskiej trójki, ale nie martwcie się – możecie dokładnie przyjrzeć się każdemu strojowi oglądając zdjęcia w albumie ze zdjęciami zlotowymi na naszym Facebooku, a także materiały na YouTube, Instagram i TikToku (zjawią się już wkrótce).

A któż ostatecznie wygrał? Oto trójka najlepszych cosplayerów z tego roku:

  • I miejsce – Ryzerr jako Gregorius z Attawą wypluwającą dym (“bo bardziej widowiskowa”),
  • II miejsce – VdMisia jako (ha, nigdy nie zgadniecie) Voodoo w secie na 100 lvl,
  • III miejsce – zwyciężczyni zeszłego roku – Kafelcio jako Kolekcjoner(ka)

Na drop uczestników złożyły się pamiętne koszulki oraz cenne nagrody (szczegóły znajdziecie TUTAJ).

undefined

Dalej mieliśmy jedno ze starć w turnieju oraz przerwę na oddech po tym zacnym pokazie taernijskiej mody. Można było wpaść na fotościankę, przy której tradycyjnie czekał nasz Rycerz aka TentacleCreations oraz dwie piękne damy, przebrane z Moranę i Biankę. Byli tam też wspaniali cosplayerzy, z którymi udało nam się zrobić kilka wywiadów do filmiku.😍 Chociaż mi osobiście wydaje się, że największą gwiazdą stał się Drygu, którego co chwilę zaciągali do zdjęcia (z resztą całkowicie to rozumiemy :D).

undefined

Po niej ruszyliśmy z quizem. Cóż mogę rzec... W tym roku łatwo nie było. Finalne starcie stoczyło 5 śmiałków, ale jedynie troje z nich na zawsze zapisało się na kartach taernijskiej historii:

  • I miejsce – Pierwshy (symbolicznie :D)
  • II miejsce – Qemad
  • III miejsce – Jagmin

undefined

Od prawej do lewej: I, III oraz II miejsca

Brawa dla największych mózgów Taernu!

Następnym punktem programu była prezentacja założycieli, z której uczestnicy mogli dowiedzieć się jak idą prace nad Thalią oraz czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie, jeżeli chodzi o mechaniki i graficzną odsłonę Broken Rank. Mnie osobiście ucieszyło, że wiemy, jak mniej więcej będzie wyglądać powrót do Taernu. Ale dla nieobecnych na zlocie tego rąbka tajemnicy uchylimy dopiero później. :D

Tegorocznym zlotowiczom także udało się zobaczyć wstępną wersję tak szalenie wyczekiwanej przez Was (i nas!) mobilki Broken Ranks. Wiele rzeczy jeszcze musimy dopracować, ale gra już bardzo dobrze śmiga na komórce i jest przepiękna. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli powiedzieć Wam więcej! Fotografowi udało się uchwycić widok na telefonie:

undefined

Oficjalną część zamykała jedna z ulubionych atrakcji graczy (szczególnie weteranów) – sesja Q&A z twórcami gry. Tym razem jednak wprowadzono ograniczenie na liczbę pytań i osób, co na chwilę wywołało falę smutku na sali :D. Ale nie martwcie się, zawsze możecie zadawać pytania na discordzie albo innych social media, a my postaramy się udzielić na nie odpowiedzi.

Potem rozpoczęła się odlotowa impreza. Były tańce, jeden z graczy grał na trąbce (jesteś totalnym koksem!), część osób pozowała do zdjęć przy ściance, część próbowała trunków w towarzystwie innych Taernijek i Taernijczyków, a ktoś wolał bliżej zapoznać się z naszą Ekipą przy kuflu koldziej berbeluchy. Tak czy siak – zabawa była przednia! Od siebie dodam, że totalnie zachwycił mnie wyczyn gildii “Jes jak jes” z Kadarinu. Zrobili sobie jednakowe koszulki ze swoimi nickami, nazwą gildii i logo Broken Ranks. Wyglądało to naprawdę epicko, z resztą – sami zobaczcie:

undefined

Czy da się lepiej zilustrować to, jak wspaniałą społeczność graczy mamy? Bo po tym to słów mi już brak! :D

Na koniec, w imieniu całej Ekipy Broken Ranks, chciałabym jeszcze raz podziękować Wam, naszej wspaniałej społeczności, za Wasze przepotężne zaangażowanie, które motywuje nas do dalszej pracy nad Broken Ranks! Wszyscy jesteście koksami, widzimy się za rok, i mam nadzieję, że w jeszcze większym gronie!

Osobne podziękowania dla Ekipy oraz Ekipy Serwerowej, bo bez Was niczego by nie było. Też jesteście koksami. <3

Linki do wszystkich naszych social media znajdziecie tutaj – KLIK.

✨ Bonus dla wytrwałych ✨
Na Wasze baaardzo liczne prośby uruchamiamy sprzedaż gadżetów Broken Ranks! Tutaj możecie zamówić: koszulki (w tym z zeszłych zlotów), kubeczki, maty pod myszki, plecaki, torby zakupowe, bluzy i inne rzeczy. Z czasem planujemy dodawać kolejne gadżety, więc polecam od czasu do czasu zerkać na ofertę sklepu. Jeśli chodzi o jakość – właśnie od nich zamawialiśmy zlotowe koszulki i jesteśmy naprawdę zadowoleni. Więc możecie spokojnie nabywać wymarzony taernijski ekwipunek! W razie pytań zapraszamy do kontaktu. ;)

undefined

Niech dropią epiki, niech moc Ducha Kamynia będzie z Wami! Za Taern!