Event Zimowy 2023

OSTATNIE WPISY:

Event Zimowy 2023

Gotowi na kolejną edycję Eventu Zimowego? Mamy nadzieję, że tak, bo sakwy czy depozyty same się nie napełnią ;) Wpiszcie sobie w kalendarze, że od 22.12 do 02.01 bawicie się w Broken Ranks - zapraszamy!

Gwiazdor czy Mikołaj? Mikołaj czy Gwiazdor? Stare pierniki sobie dogryzają, więc pomóż jednemu dopiec drugiemu, a przednia zabawa i prezenty Cię nie ominą.

Czas trwania

Event Zimowy rozpocznie się 22.12 o godzinie 18:00 i potrwa do 02.01 do godziny 10:00.

Natomiast po zakończeniu wydarzenia (02.01 o godzinie 10:00) pojawi się NPC wymieniający zdobycze. Spieszcie się, ponieważ nie zostanie tu na stałe - wyruszy w dalszą podróż 08.01 o godzinie 10:00, a niewykorzystane czapeczki i gwiazdki znikną z Waszych plecaków.

Nagrody i aktywności

W Trentis, Alarilu, na Płaskowyżu, w Beirn pojawią się Gwiazdor oraz Mikołaj, którzy będą przydzielać zlecenia różniące się od siebie poziomem trudności i nagrodą.

Rodzaje zleceń:

 • banalne (przedział 20-39),
 • łatwe (przedział 40-65),
 • trudne (przedział 66-89),
 • hardkorowe (przedział 90-109),
 • prawie niewykonalne (przedział 110-139),
 • ekstremalne (140 lvl).

 

Za ich wykonywanie, a przy odrobinie szczęścia również z wolnostojących grupek, otrzymacie paczki zawierające wejściówki na bossy, wewnętrzne waluty i wiele innych przedmiotów przydatnych w codziennych przygodach. W większości przypadków dobrze jest zebrać drużynę, aby spuścić eventowym pomocnikom sążny łomot. ;) 

Na mapach pojawią się też eventowi przeciwnicy, którzy zostawią po sobie trochę czapeczek lub gwiazdek. Te z kolei pełnią rolę specjalnej waluty, którą będziecie mogli wykorzystać do:

 • otwierania paczek,
 • wymiany na paczki po zakończeniu wydarzenia,
 • wymiany na złoto po zakończeniu wydarzenia (20 złota za sztukę).

 

Paczki zdobyte od pomagierów Mikołaja możecie otwierać u Gwiazdora i odwrotnie - każdy z nich chętnie położy łapska na dobytku oponenta.

Na prawie każdym przedziale poziomów są trzy sposoby na zapłacenie NPC-owi za otwarcie paczki: gwiazdki/czapeczki (w zależności od tego, który rodzaj otwieracie), platyna i złoto. Wyjątkiem jest najniższy przedział, gdzie nie ma możliwości otworzenia ich za platynę.

*Nie możesz wziąć zlecenia ani otworzyć paczki na wyższy przedział poziomów. Możesz jedynie wymienić gwiazdki / czapki na paczkę z wyższego przedziału.
**Możesz brać zlecenia, otwierać i kupować paczki na niższe przedziały.

To nie wszystko. Na każdym przedziale poziomów, co jakiś czas, będziecie mogli spotkać lotnych czempionów ze 100% szansą na paczki (łącznie 15 sztuk dla całej drużyny za pokonanie jednego czempiona).

Miejsca ich występowania (kolejno, zgodnie z przedziałami lewelowymi):

 • Przysiółek Trentis,
 • Alaril,
 • Kemenak,
 • Turnia Dmorther,
 • Zamarznięte Jezioro,
 • Beirn.

 

Na koniec batalii między dwoma “starymi piernikami”, w Broken Ranks zagości Stary Rok, który wymieni czapeczki oraz gwiazdki na złoto lub paczki (lub pomoże otworzyć te już zdobyte). Jak mówi porzekadło: “gdzie dwóch się kłóci, tam Taernijczyk korzysta”.

W sklepie dostępna będzie również specjalna, eventowa skórka płaszcza - Okrycie Minionych Świąt. Mamy nadzieję, że świetnie dopełni Wasze zimowe kreacje i uchroni Was przed niskimi temperaturami. ;)
undefined

Zmiany względem poprzedniej edycji
Event Zimowy nie obędzie się bez kilku zmian, które wprowadziliśmy w oparciu o wasz feedback. Zwróciliśmy przede wszystkim uwagę na braki w drużynach do bicia na niektórych przedziałach poziomowych. Na mapach napotkacie więc nie tylko nowe drużyny ze znanymi Wam przeciwnikami, ale również dwóch całkiem nowych stronników Mikołaja i Gwiazdora.

W Wymarłej Osadzie swoje siły połączą Aniołki z Kolędnikami oraz Renifery z Elfami, co może być ciekawą alternatywą dla graczy solo na poziomach ok. 40-65. Jeśli jednak na tym przedziale szukacie większego wyzwania w pełnej drużynie, to w Lesie Koldów napotkacie Asystenta Sekretarza - jest on wyraźnie słabszy niż sam Sekretarz Mikołaja, w końcu jeszcze się uczy. ;) Także w tej lokacji spotkacie dwójkę zupełnie nowych przeciwników - Śnieżora i Rózgę. Są oni przeznaczeni głównie dla graczy z przedziału 66-89, którzy szukają wyzwania solowego lub w mniejszej drużynie. Pojawią się oni nie tylko jako wolne grupy na mapie, ale też w zleceniach.

Podane przedziały są tylko sugerowane - jeśli chcecie spróbować z nimi walki na innych poziomach, to nic Wam w tym nie przeszkodzi.

Niestety, Rózgi, Śnieżory i Asystenci okazali się dość zachłanni i zagarnęli tak dużo miejsca, że grupy Aniołków i Reniferów poczuły się zmuszone do wyprowadzki z Lasu Koldów. Chodzą słuchy, że swoje miejsce znalazły w Posiadłości de Vries i na Wybrzeżu, więc tam ich szukajcie.

Ponadto Mikołaj ze zlecenia na poziom 140 trochę zmienił swoje zachowanie i postanowił odbierać nieco mniej Punktów Akcji. Zmieniła się również zawartość paczek oraz koszt ich otwarcia na przedziale 40-65 (cena w platynie spadła z 3 na 2) i 110-139 (cena w czapeczkach lub gwiazdkach wzrosła z 6000 do 8000). Co będziecie mogli wylosować po otwarciu paczki? Łapcie tabelkę: [LINK].

Dziękujemy, że jesteście z nami! Życzymy dobrej zabawy, plecaków pękających od złota i depozytów wypchanych przedmiotami po brzegi!