Event Dziady tuż tuż

OSTATNIE WPISY:

Event Dziady tuż tuż

Witajcie Taernijczycy,

Zbliżamy się do kolejnego wydarzenia w Broken Ranks. Zegar tyka, więc już teraz zarezerwujcie sobie czas na 28.10. i 29.10, aby wziąć udział w evencie ,,Dziady”! Uwolnijcie pokutujące dusze, zwalczajcie hordy nieumarłych, zdobywajcie doświadczenie i zgarnijcie nagrody.

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?

Nadeszła pora, aby żyjący pomogli tym, którzy nie mogli przestąpić progu zaświatów… Pokuta i wieczna tułaczka wreszcie dobiega końca. Dalej, dalej ludzie – czas na gusła, nie zwlekajcie! Szykujcie się do obrzędu Dziadów.

Czas trwania

,,Dziady” potrwają 30 godzin, od 28.10 (godz. 18:00).

O godzinie 9:00 na mapach pojawi się Lirnik, czyli NPC zwiastujący event i lekko wprowadzający w jego klimat. Pamiętajcie, że właściwa część eventu (trwająca 30h), w której weźmiecie aktywny udział, rozpocznie się o godzinie 18:00.

Nagrody i aktywności

Zasady są proste. Naostrzcie oręż i uzupełnijcie manę, bo stawicie czoła niezliczonym nieumarłym. Niestety dla nich nie można już nic zrobić. Są jednak dusze, które jeszcze mają szansę doznać odkupienia… oczywiście z Waszą pomocą.

Niektórzy przeciwnicy mają przy sobie przedmioty, których pożądają cierpiące dusze, raz po raz pojawiające się na mapach. Od NPC-ów Topielca, Podpalacza, Łotrzyka i Taernijskiego Dezertera dowiecie się, czego im potrzeba, aby mogli wreszcie sięgnąć zbawienia. Jeśli będziecie odsyłać dusze na mapie przeznaczonej na Wasz przedział poziomowy, to otrzymacie punkty eventowe. W zamian za nie co określony czas dostaniecie dodatkowe złoto i doświadczenie.

*Nie można oddawać NPC-om przedmiotów spoza przedziału poziomów. Warto zwracać uwagę na opisy przedmiotów.

Przedmioty i NPC, którzy je przyjmą:

  • Topielec – wiosło,
  • Podpalacz – cebrzyk z wodą,
  • Łotrzyk – moneta,
  • Taernijski Dezerter – taernijski miecz.

Za oddanie przedmiotów przewidziane są różne warianty nagród – wejściówki na bossy, przedmioty użytkowe czy waluty występujące w grze. Z kolei za pokonanie przeciwników, spore ilości doświadczenia.

Dla 140. poziomów zostanie włączony specjalny konwerter nadmiaru doświadczenia na psycho doświadczenie dla ekwipunku (dotyczy wyłącznie mobów eventowych z przedziału 111-140).

Lokacje i przedziały poziomów:

  • Zbójecki Las, Przysiółek Trentis – poziomy 1-40,
  • Alaril, Las Koldów, Las Orków – poziomy 41-80,
  • Góry Koldów, Wąwóz Dmorther, Płaskowyż – poziomy 81-110,
  • Garnizon, Zamarznięte Jezioro, Beirn – poziomy 111-140.

Na mapach związanych z danymi przedziałami lewelowymi, co jakiś czas będą pojawiali się czempioni, z których macie szansę zdobyć nagrody.

Poza tym, dostępne będą dwa osiągnięcia eventowe:

  1. za ilość pokonanych przeciwników eventowych.
  2. za ilość przedmiotów oddanych NPC-om.

Mamy nadzieję, że uda się pomóc jak największej ilości cierpiących dusz w osiągnięciu spokoju w zaświatach. Życzymy wszystkim dobrej zabawy, potężnej dawki expa i depozytów pękających od przydatnych itemków. Do zobaczenia na evencie!