Wyszukiwarka drużyn: Obecnie pracujemy nad...

OSTATNIE WPISY:

Wyszukiwarka drużyn: Obecnie pracujemy nad...

Aktualnie pracujemy nad wyszukiwarką drużyn, która na pewno będzie sporym udogodnieniem dla naszych graczy.

Koncept wyszukiwarki drużyn


Zrobiliśmy research rozwiązań w innych produkcjach, by wyszukiwarka była jak najbardziej intuicyjna. Określiśmy nasze potrzeby oraz możliwe problemy względem narzędzia i udało się stworzyć jego pierwszą wersję (koncept).

Tak, jak zapowiadaliśmy, nie wszystkie nowości, które mamy zaplanowane, wejdą w życie wraz z premierą, ale uznaliśmy, że z ogółu większych funkcjonalności, ta jest konieczna do wdrożenia na premierę – w końcu gramy w MMORPG, gdzie podstawą jest łączenie się w drużyny. Chcemy więc to ułatwić, a dzięki wyszukiwarce skróci się czas szukania slota.

Chcemy, żeby była jak najprostsza w obsłudze, zwłaszcza na początkowym etapie gry. Bardziej skomplikowane, zaawansowane opcje pojawią się wraz z poziomem postaci.

Wyszukiwarka będzie podzielona na trzy kategorie, w których będzie można zarówno zakładać drużynę, jak i szukać przydzielenia do już istniejącej:

  1. Autowyszukiwanie - nieskomplikowana opcja, dzięki której będzie można zaznaczyć insteresującą nas instancję, a w międzyczasie wykonywać inne aktywności, czekając na dołączenie pozostałych zainteresowanych wyprawą.
  2. Lista drużyn - służy do bardziej precyzyjnego poszukiwania członków drużyny. Można zdefiniować konkretne wymagania, można też ustawić różne cele wyprawy, nie tylko instancje (np. wspólne poszukiwanie czempionów, event itp.). Jeżeli chcecie dołączyć do drużyny, to wybieracie którąś widniejących na liście, a jeśli tworzycie ogłoszenie, to macie opcję akceptacji osób, które zgłoszą chęć udziału.
  3. Zaawansowane - opcje odblokowujące się po zdobyciu konkretnego poziomu postaci.

Jej zadaniem będzie nie tylko ułatwienie szukania chętnych na wyprawę. Dostępne będą dedykowane funkcje teleportu, które usprawnią zbieranie się na miejscu, a także specjalny czat dla lepszej komunikacji z członkami drużyny.

Zaawansowane opcje wyszukiwarki jeszcze dopinamy.

undefined

undefined