Działki gildyjne - Update Q1

OSTATNIE WPISY:

Działki gildyjne - Update Q1

Taernijczycy,

marzec już prawie dobiegł końca, więc najwyższa pora przygotować się do wgrania aktualizacji, którą oznaczyliśmy na naszej roadmapie. Update będzie miał miejsce dnia 31.03.2022 od godziny 23:45 i potrwa min. 90 minut (w tym czasie serwery będą niedostępne). Po włączeniu serwerów, klient gry automatycznie pobierze wprowadzone zmiany przy jego ponownym uruchomieniu.

W najbliższej aktualizacji wejdą:

 • działki gildyjne,
 • nowy quest,
 • rebalans receptur wytwarzania flasz ulepszeń,
 • nowe elementy customizujące wizerunek (elementy kobiecych awatarów, skiny premium dla postaci magicznych),
 • garść istotnych poprawek.


Dla każdego coś innego i dobrego ;) Mamy nadzieję, że spodobają Wam się nowości i jeszcze bardziej wciągną Was w świat Broken Ranks. Poniżej dokładniej opisaliśmy wszystkie elementy, które znajdą się w aktualizacji. Zapraszamy do lektury i życzymy przyjemnej gry!

Działki gildyjne

Jeden z bardziej angażujących elementów i zarazem najbardziej pożądanych, to działki gildyjne. W aktualizacji pojawi się opcja zakupu terenu (działki), umożliwiająca rozbudowę siedziby (budowa budynków). Działkę możecie zakupić z poziomu mapy działek u NPC-a Konwojenta. Minimalna cena działki to 10 000 000 złota (wymagana kwota jest pobierana ze skarbca gildii) - to spora suma, którą w pojedynkę bardzo ciężko uzbierać, więc konieczna może się okazać współpraca przynajmniej kilku graczy. Ponadto każda gildia otrzyma losowo jeden z dziesięciu herbów.

Na swojej działce możecie stawiać budynki:

 • Warownię, zwiększającą limit graczy, których możecie przyjąć do Gildii.
 • Wieżę Teleportacji umożliwiającą przemieszczanie się do dostępnych lokacji przy pomocy specjalnego zwoju.
 • Świątynię, dzięki której Wasza postać może otrzymać buffy (maksymalnie trzy w jednym czasie).
 • Depozyt, na wzór tego dostępnego w miastach, ale z łatwiejszym dostępem (wystarczy przenieść się do Gildii, zamiast iść do miasta).
 • Klatki ze zwierzakami gildyjnymi, pomagającymi w walce.


Im wyższy poziom budynków, tym więcej macie opcji do wykorzystania (np. większa ilość dostępnych lokacji w Wieży Teleportacji, większy wybór petów gildyjnych, a także szerszy wachlarz buffów dla Waszej postaci).

Dodatkowo wnętrze bardziej rozbudowanej gildii staje się bardziej atrakcyjne.

undefined

Zmienia się także jej wygląd na mapie. Lokacje mają różny klimat - od sielankowego po bardziej mroczne.

undefined

Cena działki uzależniona będzie od jej usytuowania. Te droższe wyróżnione będą większymi herbami i wyjątkowym otoczeniem. Kwestią gustu pozostaje wybór okolicy, bo równie dobrze możecie uznać, że tańsza opcja jest bardziej atrakcyjna. Zatem razem z aktualizacją wgramy również możliwość odpłatnego transferu gildii w inne, wolne miejsce, jeśli w przyszłości zamarzy Wam się zmiana otoczenia. A jest w czym wybierać - macie do dyspozycji aż 50 miejsc.

Z racji ich innego rozmieszczenia w Broken Ranks, działki z The Pride of Taern (serwery Ostlor, Tolnor, Thalia oraz Pavar) zostaną przeniesione na losowe miejsca o jednakowych cenach. Aby wejść w ekran działek, w którym można nimi zarządzać, wystarczy, że udacie się do NPC-a Konwojenta. Z kolei, jeśli zależy Wam na szybkim podglądzie, to jest dostępny w odpowiedniej zakładce mapy, po kliknięciu klawisza “m”.

To nie wszystko. Wielu graczom brakowało jednego miejsca, w którym można się spotkać i pohandlować z drugim graczem. Dzięki dodaniu funkcji działek gildyjnych, przywracamy do życia znane graczom The Pride of Taern miejsce spotkań u Konwojenta. Znajdziecie go w kluczowych lokacjach świata Broken Ranks (Trentis, Karczma Alaril, pod Kemenak, Garnizon oraz Beirn). Wystarczy porozmawiać z NPC-em, a on przeniesie Was do krainy gildyjnej, gdzie widoczna będzie lista graczy, z którymi można handlować. Na liście widoczni będą wszyscy gracze, niezależnie od tego, w której krainie gildyjnej się znajdują. Taka opcja powinna ułatwić handel, póki nie wprowadzimy Targowiska.

Questy


Już jakiś czas temu wspominaliśmy, że chcielibyśmy dodawać questy, które będą wprowadzały do instancji, nieco przybliżając przy tym jej mechanikę oraz historię miejsca czy bossa. Do niektórych instancji już takie questy istnieją, na inne przyjdzie jeszcze pora.

“Ślad”

Wprowadziliśmy quest na Niedźwiedzia, który możecie rozpocząć u Ochrony Lesgara. Minimalny poziom postaci do wykonania go, to 35. Quest opowiada o wielkiej sile uczucia, którą można porównać jedynie do siły Niedźwiedzia. Co okaże się potężniejsze, dowiecie się tuż po aktualizacji.

Wprowadzone wraz z Patchem 1.11.

Nie każdy śledzi changelogi, więc warto wspomnieć, że wraz z patchem 1.11. wgraliśmy dwa questy, które również oznaczyliśmy na naszej roadmapie w ramach kwartału pierwszego:

 • “Życie snem”,
 • “Cienie przeszłości”.


“Życie snem”

Tego zadania możecie się podjąć w Garnizonie Dmorther, jeśli posiadacie minimum 75-ty poziom postaci. Odkryjecie źródło dziwnej choroby, która dopadła haligardzkich strażników na Lodowym Jeziorze.

“Cienie przeszłości”

Prędzej czy później, przeszłość znajdzie sposób, żeby nas dogonić… Jeśli nie straszne Wam trudy walki i macie minimum 83-ci poziom postaci, to koniecznie odwiedźcie Strażnika stojącego przed Kemenak - ma dla Was ważne zadanie. Śniegi zalegające na zboczach masywu Dmorther skrywają niejedną tajemnicę.

Flasze ulepszeń - nowe receptury wytwarzania


Kwestię receptur wytwarzania flasz służących do ulepszania ekwipunku mieliśmy cały czas na uwadze i zdajemy sobie sprawę, że jest ona dla Was bardzo ważna. Nie chcemy w Broken Ranks sytuacji, gdzie wykonanie flaszy wzmacniającej jedną statystykę jest znacznie bardziej wymagające niż wzmacniającej inną. Wobec tego, receptury zostały zmienione w taki sposób, aby pozyskanie składników do konkretnych flasz było do siebie zbliżone poziomem trudności. Zmiany receptur miały też na celu reaktywację craftingu i handlu flaszami oraz składnikami służącymi do ich wytworzenia, tak, aby mogło się to stać realnym źródłem zarobku dla niektórych z Was. Trzeba zaznaczyć, że jest to część pierwsza craftingu, a więc dobry wstęp do późniejszych zmian w tym zakresie. Receptury i szczegółowe informacje znajdziecie w changelogu.

Warto zaznaczyć, że część z obecnych składników zostanie usunięta z gry. Rozumiemy jednak, że poświęciliście czas na ich zdobycie, dlatego też przez dwa tygodnie od aktualizacji będziecie je mogli sprzedać w każdym sklepie w wyższej cenie niż obecnie. Szczegółowa lista tych przedmiotów pojawi się również w changelogu.

Nowe elementy kobiecych avatarów


Awatary pobudzają wyobraźnię, pozwalają bardziej wczuć się w historię postaci i nadają jej charakteru. Dają też możliwość wyróżnienia się na tle innych graczy. Wprowadziliśmy dodatkowo 20 elementów dla żeńskich awatarów:

 • nowe naszyjniki,
 • nowe kolczyki,
 • nowe fragmenty ubrań widoczne na awatarze.


Poniżej znajdziecie przykłady z ich użyciem.

undefined

Skiny (skórki) premium


Skórki, szczególnie po zmianach sposobu przenoszenia wyglądu ekwipunku, cieszą się naprawdę dużą popularnością. Profesje fizyczne mają jednak znacznie większy wybór kreacji w sklepie, na co słusznie zwróciliście uwagę.

Dodaliśmy do sklepu zestaw “Szmaragdowa Noc”:

undefined

Wejdą także warianty kolorystyczne istniejącego już zestawu “Tropiciela Loży”:

undefined

Poprawki błędów


Update obejmie również garść poprawek błędów, głównie gildyjnych oraz kilka mniejszych zmian. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.


Dziękujemy za wsparcie. Liczymy, że podzielicie się informacjami i screenami na temat rozwoju Waszych postaci oraz gildii. Ku przygodzie!