Update Aqua Regis

OSTATNIE WPISY:

Update Aqua Regis

Witajcie Taernijczycy.

Na horyzoncie kolejna aktualizacja, która zamknie czwarty kwartał i będzie zarazem ostatnią w tym roku. Przygotowujemy się do wgrania wyczekiwanej przez Was instancji Aqua Regis, questa wprowadzającego w historię Laboratorium, reformy systemu PvP oraz eventu zimowego.

Update odbędzie się 21.12 o godzinie 12:00. Po wgraniu aktualizacji i uruchomieniu serwerów klient gry automatycznie pobierze wprowadzone zmiany. Jeśli jednak tak się nie stanie, skorzystajcie z przycisku sprawdzania plików, który znajdziecie w kliencie gry obok “PLAY”.

W aktualizacji wejdą:

 • instancja Aqua Regis wraz z bossem i związanymi z nim legendarnymi przedmiotami (drop),
 • quest wprowadzający do instancji (“Prawdziwe kłamstwa”),
 • reforma systemu PvP wraz z codziennymi aktywnościami, rankingami, nagrodami i osiągnięciami,
 • event zimowy.

Jak już pisaliśmy, reforma sprzętu i system wyboru trudności instancji zostaną przesunięte, ponieważ chcemy poświęcić na to więcej czasu i bardziej to dopracować. Podobnie z aktem trzecim głównej linii fabularnej, a właściwie pierwszą jego częścią - może i pojawi się później, za to otrzymacie go w całości, dzięki czemu mocniej (i na dłużej) wciągnięcie się w historię Taernijczyków. Większość sił przekierowaliśmy właśnie na system PvP, który postanowiliśmy zaserwować w bardziej kompleksowym wydaniu (wgramy także zmiany, które planowaliśmy wdrożyć o wiele później). Jak już pisaliśmy, dotychczasowe PvP skutecznie zniechęcało nowych graczy do kontynuowania przygody w świecie Broken Ranks, a tego nie chcemy ani my, ani na pewno Wy (im więcej ludzi do wspólnej zabawy, tym lepiej!).

Wkrocz do siedliska Aqua Regis

Poznacie historię Laboratorium i tajnych eksperymentów, na których samo wspomnienie jeży się włos na głowie. Na szczęście tamte chwile są już dawno za nami. Ciężko też o nieszczęśników pamiętających tamtejsze wydarzenia.

Jednak historia odciska swoje piętno, a konsekwencje sięgają o wiele dalej w przyszłość niż mogłoby się wydawać. Stali bywalcy karczmy Lesgara szepczą po kątach przepełnieni obawami, a niespokojne nastroje wpływają na codzienne życie mieszkańców. Czyżby za Laboratorium kryła się jeszcze jakaś tajemnica, a dawno zapomniane zło powróciło? Trzeba głębiej zbadać sprawę - na pewno Zohar albo Lesgar będą wiedzieli coś na ten temat.

Przygodę z dodaną lokacją rozpoczniecie od questa “Prawdziwe kłamstwa”, który wprowadzi Was w wydarzenia z przeszłości - historię miejsca, osób związanych z Laboratorium oraz czyhającego w nim Aqua Regis, największego sukcesu i zarazem broni placówki z minionych lat.

*Zadanie możecie zacząć u Zohara (Wioska Druidów) lub Lesgara (Karczma w Alarilu), jeśli posiadacie przynajmniej 65. poziom postaci. Wykonanie questa nie jest wymogiem wejścia na instancję.

undefined

Waszym zadaniem będzie przedostanie się przez kolejne poziomy Laboratorium i powstrzymanie zła czającego się na jego dnie. Na swojej drodze napotkacie widma przeszłych wydarzeń - przedmioty dawnych eksperymentów, Asystentów i kluczowych pracowników placówki. Już za życia ich umysły zostały spaczone, a śmierć najwyraźniej to spotęgowała.

undefined

Jeśli odnajdziecie wejście i przekroczycie bramę, miejcie z tyłu głowy, że to może być Wasza ostatnia przygoda. Rezydujące tu byty dosłownie “zabrały tajemnicę do grobu”. Teraz atakują każdego, kto zbliży się do prawdy i zechce tym razem na zawsze powstrzymać zło czające się w podziemiach - Aqua Regis.

undefined

*Aby wejść na instancję dobrze posiadać przynajmniej 75. poziom postaci (poziom zalecany) i porozmawiać z NPC Larysem, stojącym przed Laboratorium, nieopodal Wioski Druidów. Na instancję można wejść raz na 7 dni (dotyczy to każdego członka drużyny).

undefined

Pokonując bossa, macie szansę na zdobycie legendarnych przedmiotów:

 • Tsunami (peleryna),
 • Nurt (pas),
 • Aqueniry (buty),
 • Aquariusy (spodnie).

 

Event zimowy

Wraz z aktualizacją wgramy również pierwszy w Broken Ranks event zimowy. Zostaniecie wplątani w odwieczny konflikt między Gwiazdorem i Mikołajem. Cóż… Stare pierniki nie mogą dojść do porozumienia, a jak mówi porzekadło: “gdzie dwóch się kłóci, tam Taernijczyk korzysta” ;)

undefined

Wydarzenie potrwa od 23.12 (godz. 18:00) do 02.01 (godz. 10:00).

Gwiazdor i Mikołaj będą mieli dla Was specjalne zlecenia, żeby nieco uprzykrzyć życie drugiej stronie, a mapy Broken Ranks wypełnią się eventowymi przeciwnikami. Zadania będą podzielone względem stopnia trudności, czyli przedziałami poziomów.

Jest to świetna okazja do zdobycia nie tylko doświadczenia, ale i powiększenia stanu swojej kiesy. Każdy z pokonanych przeciwników, zależnie od tego po czyjej stoi stronie, zostawi po sobie trochę czapeczek lub gwiazdek. Te z kolei będzie można wymienić (przez pewien czas po zakończeniu wydarzenia) na paczki Mikołaja lub kolędnika, albo podczas eventu wykorzystać do rozpakowania zdobytych pakunków. Po rozpakowaniu, do Waszego plecaka wpadną atrakcyjne nagrody, takie jak wejściówki na bossy, specjalne waluty czy przydatne przedmioty użytkowe. 

Po zakończeniu batalii, na serwery zawita NPC Stary Rok, który - jak już wspomnieliśmy - pomoże wymienić zdobyte czapki i gwiazdki na nagrody lub je spieniężyć, jeśli zależy Wam bardziej na zastrzyku złota.
Poza tym na każdym przedziale poziomów, co jakiś czas, będziecie mogli spotkać lotnych czempionów.
Przed rozpoczęciem wydarzenia, w aktualnościach na stronie Broken Ranks, pojawi się bardziej szczegółowa instrukcja, abyście wiedzieli co i jak ;)

W sklepie dostępna będzie również specjalna, eventowa skórka płaszcza - “Szkarłatna kiereja mrozu”.

undefined

Reforma PvP

Mamy świadomość, że PvP pełni istotną rolę w tytułach MMORPG, choć nie każdy jest zwolennikiem tego typu aktywności. Powinno być skonstruowane w taki sposób, aby było częścią gry, a jednocześnie nie przeszkadzało w innych aktywnościach, szczególnie na początku przygody. Wsłuchując się w Wasze głosy (w tym osób, które odeszły z gry, a do których wysyłaliśmy ankiety), zdecydowaliśmy się na gruntowną przebudowę systemu. W dotychczasowej formie niestety nie miał zbyt wiele do zaoferowania, a do tego potrafił zniechęcić świeżych Taernijczyków. Chcemy, żeby w świecie Broken Ranks każdy znalazł coś dla siebie - zarówno zwolennicy walk PvP, jak i osoby pragnące spokojniejszej rozgrywki.

undefined

Jak pisaliśmy w poprzednim newsie: “Początkowo planowaliśmy wprowadzić okrojoną wersję systemu PvP i stopniowo uzupełniać go o nowe aktywności. Doszliśmy jednak do wniosku, że lepiej dostarczyć bardziej kompleksowy i rozbudowany system. Poszliśmy tą drogą i już za chwilę otrzymacie więcej zmian w walkach między graczami, niż zakładaliśmy (część funkcjonalności była zaplanowana na dużo późniejszy okres)”.

Wszystko oprze się na trzech frakcjach, do których będziecie mogli dołączyć (deklarując udział we frakcyjnych zmaganiach i aktywnościach), a także migrować między nimi:

 • Unici – chcą jedności wszystkich Taernijczyków i próbują to wyegzekwować siłą. Dla nich Taernijczyk bez powołania, to nie Taernijczyk. Łatwo się domyślić, że Wolnym i Łotrom nie bardzo to się podoba,
 • Wolni – spodobało im się życie w Haligardzie. Nawet jeśli biorą udział w walce o Taern, to dlatego, że chcą, a nie z poczucia obowiązku. Wolni lubią walczyć, ale robią to bardziej dla sportu i samodoskonalenia. No i żeby Unici i Łotry dali im spokój,
 • Łotry – poszli drogą bezprawia, zbrodni i wyuzdanych przyjemności. Odrzucili nie tylko ideę walki o Taern, ale także prawo i moralność. Dbają wyłącznie o swój interes, a walczą dla zysku i żeby móc dawać upust swoim chorym żądzom.

 

Zmodyfikujemy nieco występowanie i zakres pól, na których do tej pory odbywały się walki między graczami (za naszą zgodą lub bez niej), a do tego - w ramach frakcji - wprowadzimy tzw. tryb pokojowy (można powiedzieć, pełniący rolę ochrony przed PvP na życzenie).

Dojdą też nowe osiągnięcia, rankingi, sezony, codzienne aktywności oraz - rzecz jasna - związane z nimi nagrody. Mało tego, dla najlepszych członków zwycięskiej frakcji, przewidujemy specjalną nagrodę, która będzie z Wami przez cały kolejny sezon (każdy trwa cztery tygodnie).

Więcej szczegółów znajdziecie w newsie poświęconym reformie PvP - TUTAJ. Zachęcamy też do przejrzenia changeloga, który pojawi się w okolicach wgrywania aktualizacji.

Dziękujemy za zaangażowanie i za to, że jesteście z nami!