Targowisko. Update

OSTATNIE WPISY:

Targowisko. Update

Witajcie, Taernijczycy!

Zbliżamy się do kolejnej już aktualizacji z tegorocznej roadmapy Broken Ranks. Wraz z nią na serwery zawita, między innymi, wyczekiwane przez wielu z Was Targowisko.

Update odbędzie się 16.06.2022. O dokładnej godzinie będziemy informować na naszych kanałach, więc śledźcie je uważnie. Po wgraniu aktualizacji i uruchomieniu serwerów, klient gry automatycznie pobierze wprowadzone zmiany.

Najbliższy update obejmie:

 • targowisko, poprzez które będziecie mogli swobodnie sprzedawać swoje przedmioty,
 • quest poboczny,
 • nowe skórki ekwipunku,
 • optymalizację rang sprzętów oraz powiązane z tym zmiany dotyczące flasz,
 • szereg innych poprawek i usprawnień (w tym tych, na które zwracaliście uwagę).


Targowisko


Wielu z Was wyczekiwało Targowiska i w sumie nie ma się czemu dziwić. W końcu handel to podstawowy element niemal każdej gry MMORPG i wpływa m.in. na sprawniejszy rozwój postaci. Biorąc to pod uwagę, chcieliśmy, aby wprowadzany system był jak najbardziej dopracowany, prosty w użyciu i funkcjonalny.

Pod kątem działania, Targowisko nie odbiega zanadto od klasycznego modelu, jaki znamy z innych tytułów gatunku, ale… na pewno uatrakcyjni rozgrywkę, uczyni ją bardziej angażującą i usprawni rozwój postaci.

Od razu powiedzmy sobie, że nie będzie to “dom aukcyjny”, więc w grę wchodzi wyłącznie sprzedaż przedmiotów na zasadzie “kup teraz”, bez licytacji. Nikogo raczej nie zdziwi, że za wystawienie będzie pobierana opłata oraz procent od sprzedaży po udanej transakcji. Wspomniane opłaty będą w walucie, której żądacie od kupującego za swój towar.

Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie dwóch wariantów korzystania z targowiska - podstawowego oraz dla osób z oddzielnym “buffem” do targowiska. Dzięki niemu będziecie mogli wystawić więcej ofert i na dłuższy czas. Poza tym opłaty będą niższe. Tak czy inaczej, wgrywany system będzie ułatwieniem dla każdego gracza, niezależnie od tego czy posiada buff, czy nie - choćby z uwagi na funkcjonalność, oszczędność czasu, możliwość zakupu przedmiotów z każdego miejsca w grze i brak konieczności “spamowania” ofertami na czacie.

Przedmioty będziecie mogli wystawiać przez depozyt przeciągając wybrany przedmiot na specjalne pole. Po ustaleniu ceny, jaką chcielibyście otrzymać za przedmiot, automatycznie wyląduje on na liście ofert Targowiska. Okno targu wywołacie klikając w ikonkę dostępną w głównym interfejsie lub w oknie depozytu.

Natomiast, żeby kupić przedmiot nie będziecie musieli znajdować się w depozycie. Po kliknięciu “KUP” wyląduje automatycznie w depozycie, który oznaczycie jako ten, który będzie gromadził itemy zakupione z Targowiska.

Wariant podstawowy:

 • maksymalnie 10 ofert sprzedaży w jednym czasie,
 • czas trwania ofert: maksymalnie 7 dni,
 • opłata za wystawienie: 1% wartości (płatne z góry),
 • opłata po udanej transakcji: 3% od ceny sprzedaży.


Z “buffem” do Targowiska:

 • maksymalnie 100 ofert sprzedaży w jednym czasie,
 • czas trwania ofert: maksymalnie 30 dni,
 • opłata za wystawienie: 0,5% wartości (płatne z góry),
 • opłata po udanej transakcji: 1,5% od ceny sprzedaży.


“Infiltracja” w nowym wydaniu


“Infiltracja” to jeden z questów, który kojarzą nasi weterani, ale… po wgraniu aktualizacji będzie można go wykonać w całkiem nowym wydaniu. Dobra historia to nieodłączny element świata Broken Ranks, więc bawcie się dobrze!

*Zadanie możecie wziąć od NPC “zwłoki” w domu na Turni Dmorther, jeśli macie przynajmniej 84. poziom postaci.


Nowe skórki


Część z Was lubi kombinować z wyglądem swoich postaci czy po prostu bardziej wczuć się w grę swoją klasą. Dorzuciliśmy do sklepu nowy zestaw skórek dla postaci magicznych - “Doktor plagi”.

“Niski poziom higieny wśród mieszkańców Haligardu, wojna w Taernie, ogólne ubóstwo to wspaniałe warunki do wybuchających co jakiś czas epidemii. Jeśli chcesz wyglądać jak Doktor plagi, który za pomocą nauki i magii niesie ukojenie zwykłym śmiertelnikom - ten strój jest dla Ciebie.”

undefined

Zestaw będzie dostępny w kilku wariantach kolorystycznych.

undefined


Inne zmiany z czerwcowej aktualizacji


Najbliższa aktualizacja będzie zawierać jeszcze jeden spory element, na który składa się szereg mniejszych i większych zmian. Chodzi o temat związany z rebalansem wytwarzania flasz, czyli rangi sprzętów. Obecny system jest nieco przestarzały, występują w nim pewne błędy i nielogiczności, które zdecydowaliśmy się poprawić. Oczywiście mieliśmy na uwadze także obecne realia, by zmiany nie były zbyt drastyczne dla osób, które już posiadają dane sprzęty. Poniżej znajduje się tabela, w której znajdziecie potrzebne informacje. Koniecznie się z nią zapoznajcie.

undefined

W związku z powyższymi zmianami, wielkości flasz dropiących z poszczególnych drużyn i nagrody z questów zostaną dostosowane pod poziom postaci, na który dana rzecz jest przeznaczona. Dodatkowo dotarły do nas Wasze prośby o pewne korekty do wytwarzania flasz. Obniżymy więc wagę niektórych składników pochodzących z dropa, a także wielkość flasz potrzebną do wytwarzania i odkupu zwierzaków recepturowych oraz do wejścia na instancję Ivravula i Draugula.

Jeśli macie odłożone jakieś flasze, a teraz okaże się, że będziecie potrzebować ich mniejszej wersji - nie martwcie się. Po aktualizacji na serwerach pojawi się NPC, który bez dodatkowych opłat wymieni Wam większą flaszę na mniejszą. Będzie on dostępny przez dwa tygodnie od momentu aktualizacji.

Dodatkowo zmianom ulegną także sprzęty możliwe do kupienia w sklepach. Zostanie zastosowany nowy przelicznik dla ich siły, a ceny wszystkich zostaną zredukowane.

Oczywiście oprócz zmian związanych ze sprzętem będzie też szereg innych mniejszych usprawnień i poprawek. W okolicach wgrywania aktualizacji standardowo opublikujemy pełną listę zmian, którą znajdziecie w naszej sekcji changelogów. Widnieją tam również większe czy mniejsze poprawki, które zgłaszaliście jako uciążliwe, a nam udało się nimi zająć. Dziękujemy bardzo za Waszą pomoc!


W kolejnej aktualizacji…


W tym kwartale czeka nas jeszcze jeden duży update, w którym wejdą:

 • instancja Władcy Marionetek,
 • quest wprowadzający do instancji Władcy Marionetek,
 • część pierwsza systemu osiągnięć.


Ponadto, jak zapowiadaliśmy, w czerwcu możecie się spodziewać także drugiej części questa “Ars Moriendi”, który jest kontynuacją fabuły Ducha Zamku.

Chcemy, żeby wraz z kolejnymi aktualizacjami świat Broken Ranks wciągał Was coraz bardziej. Pragniemy, żeby z czasem stał się miejscem, które śmiało możecie nazwać drugim domem.