Zajęczy Maraton 2023

OSTATNIE WPISY:

Zajęczy Maraton 2023

Na horyzoncie maluje się już kolejna edycja Zajęczego Maratonu, więc zarezerwujcie swój czas, zgarnijcie atrakcyjne nagrody i po prostu bawcie się dobrze!

Zbliża się wielkie wydarzenie! Mieszkańcy, na co dzień tłamszeni przez szarą, bezlitosną rzeczywistość, tym razem sprawiali wrażenie poruszonych. Na ich twarzach można dostrzec już nie tylko beznadzieję, ale i nieśmiałe uśmiechy, jakby nie byli pewni czy wolno im odczuwać radość. Codzienne sprawunki zeszły na dalszy plan, a szepty pełne ekscytacji niosły się szybciej niż brud po karczmie.

Niestety zapach przygotowywanych potraw, ogólna wrzawa i fakt pojawienia się niewidzianych od długiego czasu pisanek, skusiły nieproszonych gości. Niespotykane dotąd stwory rozprzestrzeniły się po różnych krainach siejąc chaos i strach. Nie można dopuścić, aby przygotowania zostały przerwane! Zadanie w sam raz dla Taernijczyków. Tym bardziej, że można zdobyć doświadczenie w walce, a do tego wypełnić depozyty i sakwy. Zajęczy Maraton – czas start!

Jeśli nie mieliście możliwości wzięcia udziału w poprzedniej edycji lub pamięć już nie jest ta sama, to poniżej znajdziecie krótką instrukcję.

Czas trwania

“Zajęczy maraton” potrwa 72h, od 8.04 (godz. 9:00) do 11.04 (godz. 9:00).
Wraz ze startem wydarzenia, w zakładce zadań pojawi się specjalny quest, który zniknie z momentem zakończenia zabawy.

Nagrody i aktywności

Główną nagrodą jest eventowa skórka spodni. Przybywający zza Haligardu kupcy, zachwyceni kunsztem rzemieślników, nadali mu wdzięczną nazwę Spodnie Odwilży.

Wystarczy, że spełnicie prośby zmartwionych mieszkańców i stawicie czoła potworom, które sprawiają problemy. Za pomyślne wykonanie 10-ciu zleceń otrzymacie 10 fragmentów manuału (po jednym za każde zlecenie). Złożycie z nich Manuał Króliszała, który wraz z innymi składnikami jest niezbędny do wykonania spodni. Zlecenia można brać co 80 minut.

*Skórkę Spodnie Odwilży można zdobyć jedynie w trakcie trwania wydarzenia.

**Skórka będzie zablokowana w handlu.

Za zlecenia, poza fragmentami do Spodni Odwilży, otrzymacie jeszcze jedną nagrodę. Sami decydujecie o jej rodzaju, przed wzięciem zadania: doświadczenie postaci, złoto lub doświadczenie dla zwierzaków. W przypadku postaci na 140-tym poziomie, zamiast doświadczenia dla postaci dostępne będzie psychodoświadczenie (dla drifów). Trudność zleceń została dostosowana do przedziału levelowego.

W krainach pojawią się także eventowe stwory, z których, poza doświadczeniem, macie szansę zdobyć owadzie mapy, platynowe klucze, esencje, części na Selenę i wiele innych przedmiotów. Trudność mobów i nagroda, którą mogą po sobie zostawić uzależniona jest mniej więcej od krainy, w której się znajdują. W pierwszej kolejności warto zebrać się w grupę, aby wybadać poziom zagrożenia ;)

Miejsca występowania eventowych mobów:

 • Wkurzaki: Alaril, Rozdroże nad Alarilem, Posiadłość de Vries, Las Koldów,
 • Kurzajki: Las Orków, Góry Koldów, Wąwóz zakręt, Płaskowyż,
 • Baraniaki: Garnizon i Beirn.

Ponadto w Beirn, co jakiś czas, będzie pojawiał się lotny czempion “Barani Łeb”, z którego macie szansę zdobyć np. dielektryki czy reole.

To nie wszystko. Na mapach na pewno zauważycie kolorowe pisanki, które polecamy podnosić. Zebrane jaja wylądują w ekwipunku, a pewne ich ilości będą wymagane do stworzenia Spodni Odwilży. Dodatkowo istnieje szansa, że z jajka “wykluje się” zwykły, “biały” przedmiot, który będzie można założyć lub po prostu sprzedać za złoto w każdym sklepie (np. u Woberga w Trentis).

Na serwerach, dla graczy z poziomem 140, zostanie włączony konwerter nadmiaru doświadczenia na psychodoświadczenie (dotyczy wyłącznie Baraniaków i Króliszałów).

Ponieważ pisanki są rzadko spotykane w Haligardzie, po zakończeniu eventu pojawi się NPC “Pawlo Kokolio”, który będzie je wymieniał na losowe (rodzajem i ilością) nagrody, takie jak flasze ulepszeń, platynowe klucze czy inne użyteczne przedmioty.

Zlecenia eventowe i szczegóły

Zlecenia na skórkę otrzymacie od:

 • Aleksandra przy wieży Sarmatynów (poziomy 1-29),
 • Wiedźmy Hoberl na Bagnach (poziomy 30-65),
 • Izdirula Althi przed wejściem do Lasu Orków (poziomy 66-89),
 • Malusa na Płaskowyżu (poziomy 90-109),
 • Berera w Garnizonie (poziomy 110-139),
 • Reni w Beirn (poziom 140).

*Szczegóły dotyczące składników do stworzenia skórki dostaniecie od powyższych NPC-ów, więc warto ich wysłuchać.

**U powyższych NPC wymienicie także fragmenty manuału na kompletny Manuał Króliszała niezbędny do wytworzenia skórki.

Skórkę z zebranych składników możecie stworzyć u:

 • Kowala Woberga w Trentis (poziomy 1-29 oraz 30-65),
 • Frahlumpa w Norze Dveirów (poziomy 66-89),
 • Borghildy w Kemenak (poziomy 90-109),
 • Alwana na Płaskowyżu (poziomy 110-139),
 • Versteina w Beirn (poziom 140).

Pawlo Kokolio, wymieniający pisanki na losowe nagrody, pojawi się dnia 11.04 o godz. 9:10 w Trentis, Beirn i pod Kemenak. Niestety spieszno mu do rodzinnych stron, więc ruszy w dalszą drogę dnia 17.04 (godz. 9:00).

Skórki

Skórki eventowe z poprzednich lat oraz nową skórkę zbroi (Serce Życia) znajdziecie w naszym sklepie podczas trwania eventu (no OK, może ciut dłużej, bo do 17.04, do godz. 9:00).

Zbroja wraz ze spodniami (spodnie nie będą umieszczone w sklepie – musicie je zdobyć własnymi siłami), zapoczątkują całkiem nowy zestaw eventowy.

undefined

Przebieg eventu zależy właściwie od tego, w jaki sposób chcecie spędzić czas i na czym zależy Wam najbardziej. Jedni potrzebują więcej doświadczenia, drudzy chcą wzmocnić swoje zwierzaki, a jeszcze inni wolą skupić się na zdobywaniu złota czy użytecznych przedmiotów. Pamiętajcie: najważniejsza jest dobra zabawa w zacnym gronie! Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie ;)